Powstaje klasa sportowa w naszej gminie!

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie podpisała porozumienie z prezesami UKS Pantery Dopiewo oraz KS Canarinhos Skórzewo w sprawie utworzenia klasy sportowej w roku szkolnym 2017/18. Klasy sportowe będą posiadały profile:

  • piłka ręczna – dziewczęta,
  • piłka nożna - chłopcy.

Szansę dostania się do klasy sportowej mają dzieci uczące się obecnie w III klasie szkoły podstawowej (rocznik 2007 i 2008). Klasa ma liczyć 30 uczniów (16 chłopców i 14 dziewcząt). Po raz pierwszy w naszej gminie dzieci będą miały możliwość trenowania w ramach zajęć szkolnych, będzie to dodatkowe 6 godzin lekcyjnych tygodniowo treningu pod okiem specjalisty (w sumie 10 godzin zajęć sportowych tygodniowo). Już w maju br. odbędzie się nabór (testy sprawnościowe), na który zapraszamy wszystkie dziewczęta lubiące sport, ruch, gry i zabawy oraz chłopców grających, trenujących już piłkę nożną.
Gmina zapewnia transport dzieci do szkoły w Dopiewie (z terenu Gminy Dopiewo). Kluby sportowe prowadzące klasy sportowe będą pobierały składki obowiązujące w ich organizacjach.

Zespoł Szkolno-Przedszkolny w Dopiewie posiada idealne warunki do utworzenia tego typu klasy. Uczniowie tej szkoły po reformie oświaty będą mieli do dyspozycji bazę sportową jak mało kto w Polsce! Dwie pełnowymiarowe hale sportowe, dwa boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą, trawiaste boisko piłkarskie oraz bieżnię.

Drodzy Rodzice ! Sport to zdrowie, sport wychowuje, sport uczy dyscypliny, zaangażowania, wytrwałości. Sport to radość po wygranych meczach, ale też łzy po porażkach. Sport to przyjaźnie na całe lata, obozy sportowe, wyjazdy zagraniczne, to może być przygoda Waszego dziecka na całe życie. Zachęcajcie Wasze dzieci do tego, aby były częścią tej klasy.

Niech to będą najbardziej uzdolnione sportowo dzieci, bo taki jest cel tego przedsięwzięcia, ale też sport musi iść w parze z nauką, która nadal pozostanie na pierwszym miejscu, nadal będzie najważniejsza. Dobry sportowiec to przede wszystkim dobry uczeń.

Więcej informacji, terminy testów już wkrótce znajdą się na stronach internetowych szkół, klubów sportowych oraz Gminy Dopiewo.

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numery:

tel. 506 245 606 - piłka nożna

tel. 600 811 293 - piłka ręczna

Formularz zgłoszeniowy - pobierz

Pierwsza w gminie klasa sportowa o profilu piłki ręcznej dziewcząt powstanie w Szkole Podstawowej w Dopiewie.

Dyrekcja ZSP w Dopiewie