Rusza nabór wniosków na dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne w wysokości do 40%. To ostatnia szansa na dofinansowanie na ten cel.

Dofinansowanie połączone jest z niskooprocentowanym kredytem ok 3,5% w skali roku, prowizja 2% - udzielanym jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na okres do 10 lat.Nie jest wymagany wkład własny. Raty spłacane są z zaoszczędzonych rachunków. Osoba posiadająca własną instalację, rozlicza się z zakładem energetycznym co 12 miesięcy. Nie otrzymuje już regularnych rachunków, tak jak do tej pory - co dwa miesiące. Dzięki rocznemu bilansowaniu, o rachunkach może w zasadzie zapomnieć.

Czy to się opłaca?

Panele słoneczne nie generują kosztów związanych z eksploatacją instalacji. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu.

Czym jest Fotowoltaika?
Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów.  Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikro-instalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. „Mały Trójpak Energetyczny” dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum.

Nowe prawo, które weszło w życie od 01.07.2016 r., mówi o tym, że można montować fotowoltaikę, a energetyka ma obowiązek odebrać i zmagazynować nadwyżkę energii. Rozliczanie z energetyką odbywa się tylko raz w roku.

Spotkanie: 5 kwietnia 2017

Firma piTERN zaprasza na spotkanie poświęcone fotowoltanice i możliwościom pozyskania dofinansowania, które odbędzie się 5  kwietnia 2017 r. o godz. 19.00 - w sali konferencyjnej GOSiR Dopiewo, przy ul. Polnej 1a.

piTERN Sp.z.o.o
www.pitern.pl, info@pitern.pl
tel. 602 226 855

Konkurs

Aby wziąć udział w „Konkursie fotowoltaicznym”, należy odpowiedzieć na 3 pytania. Zgłoszenie zawierające, oprócz odpowiedzi, telefon kontaktowy, imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania, można wysłać e-mailem pod adres: konkurs@dopiewo.pl Udział w konkursie jest dobrowolny i oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych do potrzeb jego przeprowadzenia i ogłoszenia wyników. Werdykt jury jest ostateczny. Na odpowiedzi czekamy do 15 kwietnia 2017 r. Nagrody: 10 powerbanków od firmy piTERN.

Pytania:

  1. Kiedy uchwalono najnowszą ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii mówiącą o bilansowaniu energii elektrycznej?
  2. Jak nazywa się część Wielkopolskiego Parku Narodowego znajdująca się na terenie Gminy Dopiewo – miejsce, z którego pochodzą DOP i EWO – nasze maskotki gminne?
  3. Wymyśl hasło związane z ekologią i nam je prześlij.
Data wydarzenia: 
2017-04-05 19:00