Doroczna aukcja obrazów artystów z WTZ Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”  odbyła się 17 marca 2017 r. w Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalnym w Konarzewie.

 - Cieszę się, że Gmina Dopiewo może wspierać akcje, które służą szczytnym celom, że możemy dziś być razem i bawiąc się, przyczynić się do spełnienia marzeń.  Życzę wszystkim, żeby wyszli stąd z obrazami, które sobie upatrzyli w katalogu– powiedział Adrian Napierała, Wójt Gminy Dopiewo

Pod młotek poszło 70 dzieł.  Aukcję poprowadzili aktorzy - Małgorzata i Paweł Binkowscy, czyniąc z niej spektakl, który otworzył serca i portfele uczestników zabawy.   – Wyobraźcie sobie Państwo, że kupując obraz, kupujecie uśmiech, plażę, morze, słońce… - zapewniał prowadzący.

Emocji było co niemiara. Czasem licytujących porywał wir rywalizacji, którego dopełnieniem były żywiołowe reakcje artystów, obserwujących licytację. Każda z prac znalazła właściciela.

- Zaznaczyłam w katalogu kilka prac, które zwróciły moją uwagę. Przeznaczyliśmy z mężem na ten cel pewną pulę, kilka  licytacji udało się wygrać, więc ściany w domu wkrótce będą weselsze – mówi  jedna z uczestniczek.

- Córce spodobały  się „Sówki”, więc walczyliśmy o ten obraz bezkompromisowo. W zeszłym roku kupiliśmy „Psy” tej samej autorki. Oba obrazy będą do siebie pasowały  - zwierzył się stały bywalec „promykowych aukcji”.

-  Koty średnio lubię, ale ten z obrazu „Magiczny kot” mnie urzekł. Zrobię żonie niespodziankę  - wyjaśnia Leszek Nowaczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dopiewo.

- Wieś to całe moje życie, blisko 80 lat, dlatego kupiłem sobie obraz „Dom latem”. Powieszę go w honorowym miejscu. – tłumaczy wybór Henryk Walenciak.

- Zebrane pieniądze przybliżą nas do zakupu 18-osobowego busa, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych – mówi Bogdan Maćkowiak, prezes „Promyka”. - Nasi podopieczni mieszkają w kilku gminach. Trzeba ich codziennie dowozić i odwozić. Poza tym każdy, od czasu do czasu, chce zamoczyć stopy w morzu, spojrzeć z bliska na wierzchołek góry. Niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą w realizacji marzeń – dodał prezes „Promyka”.

Podczas aukcji przerwę artystyczną zapewnił Chór Gminy Dopiewo „Bel Canto” i Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo.

Tekst i fot. Adam Mendrala

więcej zdjęć - na naszym profilu na fb - żeby przejść, kliknij tutaj