W okresie od 12 kwietnia do 8 maja br. na terenie gmin powiatu poznańskiego zorganizowane zostaną spotkania informacyjno - edukacyjne. Podczas tych spotkań będzie można uzyskać informacje na temat profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego, w tym szczepień przeciw HPV, jak również programu polityki zdrowotnej. Koszt szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Spotkanie informacyjne - HPV:

  • 19 kwietnia 2017 r.
  • godz. 18:00 – 18:45
  • Budynek Strażnicy w Dopiewie, ul. Szkolna 21, 62-070 Dopiewo

Powiat Poznański od lat aktywnie wspiera profilaktykę nowotworową w Polsce i finansuje szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV, odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy.

Mając na uwadze rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję w 2017 r. o zaszczepieniu mieszkanek Powiatu Poznańskiego z rocznika 2003 oraz dziewcząt urodzonych w 2002 roku, które nie skorzystały ze szczepień w ramach programu realizowanego w 2016 roku i nie były wcześniej zaszczepione żadną dawką szczepionki przeciwko HPV, zameldowanych w gminach Powiatu Poznańskiego. Koszt tych szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany, które rozwijają się w nabłonku wielowarstwowym płaskim. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3 600 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.

„Program polityki zdrowotnej w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w 2017 r.” polegający na wykonaniu szczepień przeciwko zakażeniom HPV oraz przeprowadzeniu edukacji zdrowotnej realizować będzie podmiot leczniczy EDICTUM Sp. z o.o., wybrany w wyniku otwartego konkursu ofert.

Informacje o miejscach i termiach spotkań można znaleźć na stronie: edictum.pl
lub pod numerem telefonu 61 847 04 54 lub w siedzibie EDICTUM w Poznaniu,
ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.

Do zaszczepienia Państwa córki niezbędna jest zgoda rodziców i wypełniony kwestionariusz wywiadu przesiewowego. Właściwe formularze są załącznikiem do tego listu. Można je również wydrukować ze strony internetowej edictum.pl lub otrzymać w szkole, do której uczęszcza córka.   

Microsoft Office document icon Zgoda_rodzica_HPV

Microsoft Office document icon Kwestionariusz_wywiadu_HPV

Microsoft Office document icon Hamonogram spotkań informacyjno-edukacyjnych

Plik Harmonogram szczepien HPV

PDF icon Apel ekspertow

Data wydarzenia: 
2017-04-19 18:00
Edicum plakat