Rusza kolejna już edycja bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci z Powiatu Poznańskiego. Program obejmuje dzieci urodzone w latach 2009-2015, mające na dzień wykonania szczepienia ukończone 24 miesiące życia, zameldowane w gminach powiatu poznańskiego i nie są objęte programem obowiązkowych szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom pneumokokowym na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Szczepienia będzie można wykonać w kilkunastu placówkach medycznych na terenie całego powiatu. Zapisy dzieci do szczepień odbywać się będą bezpośrednio w przychodniach.  

Projekt finansowany jest w całości ze środków budżetowych Powiatu Poznańskiego. Akcja potrwa tylko do końca grudnia br. lub do wyczerpania zapasów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo, dla wszystkich chętnych rodziców zaplanowano spotkania edukacyjne z udziałem edukatora. Spotkania odbędą się w 17 gminach w całym Powiecie.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Dopiewo - Pneumokoki:

  • 19 kwietnia 2017 r.
  • godz. 18:50 – 19:20
  • Budynek Strażnicy w Dopiewie, ul. Szkolna 21, 62-070 Dopiewo

Realizatorem i koordynatorem programu jest Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „Edictum”. Więcej wiadomości na temat programu szczepień można uzyskać pod numerem telefonu (61) 847 04 54 lub osobiście w siedzibie EDICTUM ul. Mickiewicza 31, I piętro pok. 120.

Microsoft Office document icon Spis przychodni

Microsoft Office document icon Oświadczenie rodzica pneumokoki

Microsoft Office document icon Harmonogram spotkań informacyjno-edukacyjnych

Data wydarzenia: 
2017-04-19 18:45
Pneumokok