Ostatni etap przebudowy ulicy Poznańskiej w Skórzewie wykonawca firma Colas zobowiązał się przeprowadzić w terminie od 4 maja do 30 września 2017 r.

4 maja br. rozpocznie się przebudowa 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej 2401P od ulicy Zakręt w Skórzewie do węzła S11 Dąbrówka (obok Stacji Cel).

W czasie trwania prac modernizacyjnych na ul. Poznańskiej w Skórzewie:

  • na odcinku od ul.Biedronki w Skórzewie do ronda na drodze S11 zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu i zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę od węzła S 11 Dąbrówka do Skórzewa. Ruch w przeciwnym kierunku poprowadzony zostanie ulicami Kozierowskiego w Skórzewie oraz Wiejską i Leśną w Dąbrowie do Dąbrówki. (ryc.1)
  • w czerwcu na odcinku od Gimnazjum do ul. Zakręt w Skórzewie droga zostanie zamknięta wg. projektu TOR. Po zatwierdzeniu projektu tymczasowej organizacji ruchu firma Colas przystąpi do realizacji robót budowlanych.

PDF icon Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu (rys.1).pdf

Zakres przewidzianych projektem prac to między innymi:

  • wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie oraz ułożenie nowej nawierzchni drogi,
  • budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ul. Kozierowskiego (przy gimnazjum), którego powstanie doskonale wpisuje się w system bezpieczeństwa ruchu w całej miejscowości. I z pewnością wpłynie na jego uspokojenie.
  • modernizację oświetlenia drogowego przy przejściach dla pieszych, powstaną światła, które swym układem nawiązywać będą do sygnalizacji montowanej w I i II etapie przebudowy drogi. 
  • budowę chodników oraz dwukierunkowych ścieżek rowerowych, co sprawi, że zarówno rowerzyści, piesi oraz kierowcy będą czuć się zdecydowanie bezpiecznej. Dodatkowo wszystkie przebudowane przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w tzw. azyle.

Dofinansowanie zadania ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 wyniosło w przypadku ul. Poznańskiej 3 mln złotych (projekt jest na 2 miejscu listy rankingowej). Pozostałą kwotę sfinansują ze swych budżetów; powiat poznański i gmina Dopiewo.

Więcej informacji na stronie Inwestora  Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Więcej informacji na stronie Nasz Głos Poznański

W oczekiwaniu na bezpieczną i nowoczesną drogę, podczas prac modernizacyjnych powstaną utrudnienia w ruchu drogowym, za które z góry przepraszamy.