Uwaga amatorzy fotografii sportowej!

Warto kibicować z aparatem fotograficznym w dłoni - nie tylko na starcie i mecie, ale na całej długości 10-kilometrowej trasy biegowej. Urząd Gminy Dopiewo oraz GOSIR Dopiewo ogłaszają konkurs fotograficzny z nagrodami dla kibiców „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki” na najciekawsze zdjęcia z zawodów, złożonych jak zawsze z rywalizacji biegowych dzieci w różnych kategoriach wiekowych, chodziarzy nordic walking i biegaczy biegu głównego.

PDF icon Regulamin konkursu: Bieg w obiektywie

Do startu siódmej edycji „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki” coraz mniej czasu. Zawody odbędą się w niedzielę 28 maja 2017 r. Bieg ma niepowtarzalny klimat lasu, swój urok i legendę. Na liście startowej zostały ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy do rywalizacji w biegu, chodzie, jak i do kibicowania.  Organizatorem tej największej imprezy biegowej w Gminie Dopiewo jest GOSiR Dopiewo.

Jak co roku na miejscu pojawić się ma tytułowa Księżna Dąbrówka, z którą zdjęcie jest jak dodatkowy medal za bieg. Trasa w całości przebiega po miękkich leśnych duktach  i znakowana jest co  kilometr. Start i meta usytuowane są w Dąbrówce przy ul. Parkowej (w lesie). Zwycięzcy co roku sadzą drzewka.

Po raz pierwszy w tej edycji biegu własną drużynę wystawił Urząd Gminy Dopiewo. Kilkunastu urzędników  pobiegnie w koszulkach z napisem „Urząd Biega” – z przodu oraz „Urzędnik też człowiek” – z tyłu.  – Aktywność fizyczna przekłada się na aktywność w innych sferach życia. Jesteśmy tacy sami jak mieszkańcy naszej gminy, będący przedstawicielami wielu zawodów – mówią urzędnicy.

Biegi dziecięce: godz. - od 10:00 do 11:40, dystanse - od 200 do 1000 m. 

Bieg główny: godz. – 12:00, dystans - 10 km.

Nordic walking: godz. -12:03, dystans – 7,5 km.

Organizatorem tej największej imprezy sportowej w gminie jest GOSiR Dopiewo.

Zachęcamy do udziału. Strona wydarzenia: www.koronadabrowki.pl

AM
fot. Michał Juskowiak, Beata Spychała

Data wydarzenia: 
2017-05-28 12:00
Bieg o Koronę Dąbrówki.