Powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski, Mistrzostwo Polski U-13 i U-15, Mistrzostwo Wielkopolski, podium w Poznańskiej Lidze Orliczek, sukcesy w Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i projekcie FIFA „Live Your Goals” - to najważniejsze sukcesy dziewczyn z terenu Gminy Dopiewo, które ciężką pracą na treningach i grą udowadniają, że piłka nożna jest również dla nich.

Zakończony właśnie sezon 2016/2017 obfitował w rekordową ilość sukcesów gminnych piłkarek, które na co dzień grają i trenują w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie oraz klubach: GKS Dopiewo, Korona Zakrzewo, KS Canarinhos Skórzewo, Akademii Piłkarska Reissa. Najwięcej laurów zebrała Kamila Wielińska, która rozwija swój talent w zespole KKPK Medyk POLOmarket Konin i Klaudia Wojtkowiak z GKS Dopiewo. Dziewczyny są podstawowymi zawodniczkami Kadr Wielkopolskiego ZPN, które w tym roku zdobyły mistrzostwo Polski w kategoriach U-13 i U-15. Ponadto Klaudia od kilku miesięcy jest regularnie powoływana za zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski, a w lipcu wzięła udział w Letniej Akademii Młodych Orłów. Ich śladem podąża Jagoda Cyraniak z Korony Zakrzewo, która jest najmłodszą piłkarką Kadry Wielkopolskiego ZPN U-13, a już ma na koncie kilka bramek i w sierpniu wzięła udział w zgrupowaniu przed nowym sezonem.

Na kuźnię piłkarskich talentów wyrasta w województwie Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, która od kilku lat odnosi znaczące sukcesy w piłce nożnej dziewcząt i koordynuje występy reprezentacji Gminy Dopiewo. W mijającym sezonie dziewczyny z Dąbrowy zdobyły wszystko, co było do zdobycia w Wielkopolsce i dotarły aż do Półfinałów Mistrzostw Polski.

 - Sukcesy, jakie osiągnęliśmy w tym roku to efekt naszej wspólnej pracy od wielu lat, znakomitej współpracy z klubami GKS Dopiewo i Korona Zakrzewo oraz wsparcia od samorządy lokalnego, czyli Pana Wójta Adriana Napierały i GOSiR Dopiewo. Ponadto nasze absolwentki, które rozwijają się choćby w najlepszym polskim klubie, czyli KKPK Medyk POLOmarket Konin, stają się wzorem dla młodszych koleżanek - mówi ojciec sukcesów Tomasz Woźniak, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Dąbrowie.

Przypomnijmy, że dziewczynki chcące grać w piłkę nożną mogą rozwijać swój talent w gminnych klubach: GKS Dopiewo, Korona Zakrzewo, KS Canarinhos Skórzewo.

Najważniejsze sukcesy gminnych piłkarek w sezonie 2016/2017:

  •  Puchar Prezydenta Gniezna 2016
  •  V miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek
  •  Mistrzostwo Wielkopolski w Pucharze Tymbarku
  •  Półfinał Mistrzostw Polski Live Your Goals”
  •  II miejsce w Poznańskiej Lidze Orliczek
  •  Mistrzostwo Polski z Kadrą Wielkopolskiego ZPN U-13
  •  Mistrzostwo Polski z Kadrą Wielkopolskiego ZPN U-15
  •  liczne nagrody indywidualne

 

SPD

 

 

 

 

 

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31