Józef Brandenburg z Dopiewa (rocznik 1955) zaliczył dwa udane starty podczas XX Mistrzostw Europy Mastersów w Lekkoatletyce, jakie odbyły się 27 lipca – 6 sierpnia w duńskim Aarhus. Mieszkaniec naszej Gminy zdobył dwa brązowe medale.

Pierwszy  krążek wywalczył indywidualnie 30 lipca w biegu przełajowym na 4 km. Drugi – drużynowo dla reprezentacji Polski 6 sierpnia w półmaratonie. W klasyfikacji indywidualnej półmaratonu dopiewianin został sklasyfikowany na 12 miejscu (czas 1:28:30). – Jestem zadowolony, brąz to brąz. Przyznam, że liczyłem na nieco lepszy czas i wszystko układało się po myśli do 15 km. Było rewelacyjnie, ale później poprowadzili  nas deptakiem nadmorskim, gdzie wiało, że hej – wspomina Józef Brandenburg. W składzie brązowej drużyny biało – czerwonych znaleźli się ponadto Krzysztof Borowski z Blachowni koło Częstochowy (miejsce 6.)  i Andrzej Macioł z Krakowa (miejsce 15). Pierwsze miejsce wywalczyli Ukraińcy, za którymi znaleźli się Holendrzy.

Józef Brandenburg, jak na reprezentanta Polski  przystało, wystąpił w stroju biało – czerwonym, dodatkowo opatrzonym napisem „Gmina Dopiewo”. Następnymi zawodami, do których się przygotowuje są Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w marcu 2018 r. w Madrycie. We wrześniu tego roku wybiera się do Wrocławia, by spróbować sił na 5 km.