Po raz pierwszy w historii Klubu Sportowego Korona Zakrzewo 10 września br. zorganizowany został profesjonalny bieg „Jedenastka Koroniarza” na dystansie 11 km dla Kobiet i Mężczyzn. Start biegu poprzedziła rozgrzewka profesjonalnie przygotowana przez Julię Fiegner.

Obok biura zawodów w namiocie sponsora można było udać się przed biegiem na taping (a po biegu na profesjonalny masaż).

Po oficjalnym otwarciu imprezy przyszedł czas na rywalizację sportową i zabawę. Zaprezentowały się wszystkie grupy piłkarskie oraz grupy sekcji koszykówki Korony Zakrzewo. Odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na dystansie 110 m i 1100 m.

Zawodnicy Korony oraz uczestnicy festynu rywalizowali ze sobą podczas II rodzinnego turnieju szachowego par dwuosobowych. W potyczkach wzięło udział 40 osób podzielonych na dwie grupy. 

W trakcie festynu można było wziąć udział w  loterii w której główną nagrodą była koszulka Lecha Poznań z podpisami piłkarzy i piłka nożna z autografami zawodników poznańskiego Kolejorza. W „Wywiadzie rzeka” każdy mógł zadać pytanie ikonie piłkarskiej  - Józefowi Młynarczykowi.

Nie zabrakło też dobrej kuchni z grochówką wojskową, kiełbasą z grilla oraz wypiekami domowymi Mam Koroniarzy. Ponadto na najmłodszych uczestników festynu czekało szereg atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa, lody.

Ostatnim akcentem sportowym był wyjątkowy mecz, w którym Ojcowie Koroniarzy stanęli w szranki z juniorami/trenerami Korony Zakrzewo. Rywalizacja była zacięta, momentami groźna. Oczywiście cały mecz odbył się w duchu przyjacielskiej walki. W tym roku również Ojcowie Koroniarzy musieli uznać wyższość przeciwnika.

W czasie festynu można było porozmawiać z  Prezesem Klubu Korony Zakrzewo - Maciejem Konopą, Zastępcą Wójta Gminy Dopiewo - Pawłem Przepiórą, Sołtysem Wsi Zakrzewo - Marianem Czekalski, byłym trener reprezentacji Polski U-21 - Marcinem Dorną oraz z gościem honorowy legendarnym bramkarzem reprezentacji Polski, gwiazdą futbolu - Józefem Młynarczykiem.

Pogodna niedziela, wyjątkowy klimat i dobra zabawa - tak w skrócie można opisać ten dzień.

Więcej zdjęć oraz  wyniki rywalizacji biegowych i szachowych na naszym profilu FB

Galeria zdjęć: Jedenastka Koroniarza