320 pierwszoklasistów z Gminy Dopiewo otrzymało 30 października br. z rąk policjantów i strażaków kamizelki odblaskowe w ramach akcji Powiatu Poznańskiego „Widoczny każdy pierwszoklasista”.

Kamizelki odblaskowe pierwszoklasistom z Gminy Dopiewo rozdali policjanci z Komisariatu w Dopiewie, pracownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu, policjantki z Komend Miejskich w Poznaniu oraz strażak z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Zanim każdy z uczniów otrzymał kamizelkę, musiał wysłuchać dobrych rad policjantów i strażaków na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przepisów przeciwpożarowych.

W spotkaniach z dziećmi bierze udział Bartek Lehmann z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, który na co dzień wykonuje trudny zawód strażaka. Poza pracą jest członkiem znanego zespołu AudioFeels, wykonującego muzykę w stylu vocal play. Głos muzyków wykorzystywany jest nie tylko do śpiewu, ale także do imitacji instrumentów muzycznych.

B.S. fot. B.S.

Data wydarzenia: 
2017-10-30 09:15