Nie dziwi nikogo fakt, że Poznańskie Betlejem, będące cykliczną imprezą, obfituje w szereg wydarzeń kulturalnych i występy różnych artystów. Miłą niespodzianką okazał się jednak fakt, że w tym roku do tego zacnego grona dołączyła także Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo wraz z Mażoretkami. 

Mogliśmy wysłuchać koncertu naszych muzyków w sobotę 25 listopada na Placu Wolności w Poznaniu. To właśnie tam, w „świątecznej wiosce”, wśród straganów oferujących m. in. pieczone orzechy i ozdoby świąteczne, przy unoszącym się zapachu grzanego wina, dopiewska orkiestra wykonała swe najpiękniejsze utwory. Oczywiście muzykom jak zawsze towarzyszyły Mażoretki Gminy Dopiewo, które w pięknych, różowych płaszczach pokazały atrakcyjne układy z pałeczką i pomponami. I mimo brzydkiej pogody dziewczęta zgromadziły tłumy i zgarnęły wielkie brawa.

Po występie wszyscy udali się do drewnianych budek, by spróbować świątecznych smakołyków, szukać oryginalnych ozdób świątecznych
i drobiazgów na prezent. Dziewczęta chciały skorzystać z największej atrakcji bożonarodzeniowego jarmarku, czyli gigantycznego Młyńskiego Koła. Niestety, uniemożliwił im to deszcz.

 Było bardzo nastrojowo i świątecznie. Jednym słowem, prawie jak w Berlinie. I po co jeździć na Weihnachtsmarkt?

Nazajutrz, w niedzielę 26 listopada, Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo wystąpiła w Obornikach podczas koncertu „Niepodległość wygrana na fortepianie”, nawiązującym do wizyty I. J. Paderewskiego w Obornikach w 1918 r.

Joanna Czaplicka
fot. J. Czaplicka i Archiwum Orkiestry

 

Uwaga: Kolejne - najbliższe - występy Orkiestry Dętej i Mażoretek:

  • 9 grudnia - „Wielkie ubieranie choinki” w Dopiewie, wstęp wolny
  • 16 grudnia - „Koncert Gwiazdkowy Gminy Dopiewo z Kasią Cerekwicką” (jako suport, razem z Chórem Gminy Dopiewo „Bel Canto”) - wstęp za okazaniem wejściówki (konkurs)
  • 24 grudnia - Pasterka w Kościele w Konarzewie - wtęp wolny