Rondo na skrzyżowaniu ulic: Ks. S. Kozierowskiego i ul. Poznańskiej w Skórzewie, otrzyma nazwę: Powstańców Wielkopolskich. Oficjalne nadanie nazwy poprzedzą wykłady w ramach „VII Dni Pracy Organicznej” i sesja popularno-naukowa – „Wielkopolska droga do niepodległości w 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego (1918/1919)”.

Podczas wydarzenia, będzie można wysłychać wykładów historyków, regionalisty, organiczników oraz usłyszeć na żywo: Poznański Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego pod  dyr. Katarzyny Matelskiej i usłyszeć kompozycji I. J. Paderewskiego zagrane na fortepianie przez pianistę. 

Początek o godzinie 9.30, w piątek (27 kwietnia 2018 r.) przy rondzie, gdzie będzie miała miejsce i inscenizacja przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego nr 2 w Skórzewie. Dorożką przyjedzie I.J. Paderewski, któremu towarzyszyć będą postacie, znanych wielkopolan z epoki. Pozostała część uroczystości obędą się w holu Szkoły sąsiadującej z rondem.

Szczegóły w PDF icon PLAKAT

 

 

Data wydarzenia: 
2018-04-27 09:30