Zostały ostatnie pakiety na ósmą edycję „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki”. Warto pospieszyć się z decyzją o uczestnictwie. Zawody odbędą się w niedzielę 27 maja 2018 r. Bieg główny na 10 km wystartuje o 12:00. Trzy minuty później zaplanowany jest wymarsz zawodników nordic walking na 7,5 km. Limit uczestników w biegu głównym wynosi 600 biegaczy (zostało 65 wolnych miejsc),  limit w marszu nordic walking - 150 (zostało kilka wolnych pakietów). Wydarzenie rozpoczną biegi dziecięce od 10:00 do 11:40, na dystansach od 200 do 1000 m. Dzieci zapisujemy na biegi w dniu wydarzenia.

Trasy wszystkich konkurencji przebiegają po duktach  leśnych. Start i meta usytuowane są w Dąbrówce przy ul. Parkowej (w lesie).Trasa biegu oznakowana jest na stałe, a trasa marszu już wkrótce zostanie wytyczona, co z pewnością ułatwi treningi przed startem.

Zwycięzcy co roku sadzą drzewka. Ubiegłoroczna edycja nawiązywała do 1050-lecia chrztu Polski, tegoroczna - ma nawiązywać do 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Do tej pory bieg ukończyło 2 647 biegaczek i biegaczy, 815 amatorów nordic walking i ok 2 tys. dzieci. Warto pospieszyć się z decyzją o uczestnictwie.

Strona wydarzenia: www.koronadabrowki.pl Organizatorem tej największej biegowej imprezy w gminie Dopiewo jest miejscowy GOSiR.

Dopiewo.pl jest jednym z patronów medialnych „Biegu”.