O zespole Other Melody, działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie, słyszało już wielu z nas. Przy okazji wstępów na ważniejszych imprezach w Gminie Dopiewo lub z nagrań, które umieszczają w Internecie. 4 lata temu zespół powstał z inicjatywy Jana Sawińskiego, który zajmuje się promocją i animacją kultury w GBPiCK w Dopiewie. Początkowo to były zwykłe zajęcia muzyczne, które odbywały się w filii bibliotecznej w Dąbrówce. Jedynym kryterium by móc w nich uczestniczyć była umiejętność grania na dowolnym instrumencie.

I tak na początku był tylko Janek Wylegała, który grał na perkusji i Kamil Korcz, który grał na gitarze elektrycznej. Często bywało tak, że czytelnicy przychodzący oddać lub wypożyczyć książki, mieli okazję słyszeć dźwięki odbywającej się popołudniu próby. W między czasie Janek perkusista musiał zrezygnować z zespołu. Pojawiali się inni, ale jakoś nie zagrzewali długo miejsca. Cały czas było pragnienie, by dołączyła osoba, która potrafi śpiewać. I tak po roku pojawiły się dwie pięknie śpiewające dziewczyny. Agata Król, chwilę później Asia Jurga. Obie dziewczyny doskonale znane z dobrych głosów i z pierwszych miejsc konkursów wokalnych, w których brały udział. Od dwóch lat na stałe w OM gra Kuba Nowak, basista. Świetnie grający i śpiewający młodzieżowy skład postanowił się nazwać i tak powstało „Other Melody”. Dlaczego właśnie tak? Ich wizytówką jest wykonywanie znanych utworów w inny, często zaskakujący sposób. Bazując na gotowych piosenkach, wplatają w nie cząstkę siebie co powoduje, że utwory niejednokrotnie brzmią ciekawie, po prostu inaczej. Muzycy z Other Melody wszystkie piosenki sami nagrywają w studio i sami tworzą do nich proste klipy filmowe. Efekty ich pracy można posłuchać i obejrzeć w popularnym serwisie w Internecie.

 Kim są muzycy z Other Melody?

Jan Sawiński - prowadzi zespół, jest kompozytorem i aranżerem. Na co dzień mieszka w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Tworzy muzykę w różnych stylach, choć najbardziej lubi filmową. Od wielu lat współpracuje i koncertuje z Martą Podulką, wokalistką obecną na polskiej scenie muzycznej. Jest jej pianistą, kompozytorem i współautorem piosenek, które można usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Ponadto jest członkiem znanego na całym świecie zespołu Artrosis, który gra muzykę w stylu gothic metal. Jan współpracuje także z poznańskim chórem Gospel Joy i wokalistką Agnieszką Czyż. Jest aktywny w wielu różnych projektach muzycznych, a także uczy gry na fortepianie i kompozycji. Oprócz muzyki ma też inne zainteresowania. Lubi fotografię i zajmuje się grafiką komputerową. Uwielbia obserwować i fotografować przyrodę, a dokładnie wszelkiego rodzaju latające, pełzające i skradające się owady.

Kamil Korcz - jest od samego początku w „Other Melody”, mieszka w Dopiewie. Na co dzień studiuje na Politechnice Poznańskiej, a wolny czas poświęca gitarze. Mówi o sobie: Bycie częścią zespołu „Other Melody” daje mi sporą satysfakcję gdyż mogę tam poszerzać swoje umiejętności i występować na scenie, czego chce każdy muzyk na świecie. Największą fanką jest moja mama, która nie odpuściła żadnego mojego koncertu, a pod sceną zawsze jest najgłośniejsza.

Agata Król. W zespole śpiewa i gra na ukulele. Niedawno skończyła liceum, zdała maturę i aktualnie ma najdłuższe wakacje w życiu.  Jednak wolny czas nie chce wyłącznie przeznaczyć na zasłużony odpoczynek, lecz ma zamiar wykorzystać go aktywnie. Obecnie szuka pracy na okres wakacji, dzięki której będzie mogła zarobione pieniądze przeznaczyć na podróże. Moją pasją oprócz muzyki są góry oraz piesze wędrówki. Najchętniej każdą wolną chwilę spędziłabym w górach. Zwłaszcza w tych polskich. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się wybudować mały domek gdzieś w dolinie i tam spędzać wolne weekendy. Agata ma zamiar rozpocząć studia na UAM w Poznaniu - logopedię.

Asia Jurga jest osobą o wielu talentach. Jej artystyczna przygoda zaczęła się już w wieku 6 lat. Od najmłodszych lat oprócz śpiewania, trenowała także taniec oraz gimnastykę artystyczną. Brała udział w licznych konkursach wokalnych w Polsce i poza granicami kraju, zdobywając niejednokrotnie pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Nie obcy jest jej teatr. Występowała w wielu musicalach. Całkiem niedawno można było Asię podziwiać w Teatrze Wielkim w Poznaniu w musicalu pt. „Piotruś Pan”. Aktualnie jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Oprócz muzyki uwielbia sport. Od 2016 r. gra ultimate friesbee z dopiewską drużyną „Brave Beavers”, dumnie reprezentując na zawodach Gminę Dopiewo.

Kuba Nowak ma 19 lat i mieszka w Konarzewie. Jest absolwentem Technikum Geodezyjnego w Poznaniu oraz uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie gitary basowej. Od czasów szkoły podstawowej pogłębia swoją wiedzę muzyczną. Jak mówi, gra w kilku zespołach w dużym stopniu przyczyniła się do mojego rozwoju. Muzyka jest moim głównym spektrum zainteresowań, choć od niedawna fascynują mnie podróże rowerowe. Kuba dalszą naukę wiąże z Akademią Muzyczną oraz Politechniką Warszawską.

Zespół Other Melody pojawi się na scenie podczas tegorocznych Dni Gminy Dopiewo ok godz. 17.45. Jak zapewniają, przygotowali dla wszystkich przed sceną fajną, muzyczną niespodziankę.

Jan Sawiński, fot. Archiwum Other Melody

www.facebook.com/othermelodyteam