Zgodnie z tradycją  już po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny w Skórzewie. Tym razem nieco później niż zwykle, bo dopiero 9 czerwca. Pogoda w sobotę dopisała, a nawet rzec można, iż postarała się aż za bardzo. Słońce na  błękitnym niebie i ani jednej chmurki przy temperaturze około 30 stopni C. Wydawać by się mogło, że taka aura odstraszy uczestników festynu, ale tak się nie stało.

Począwszy od 12.00, czyli od chwili oficjalnego rozpoczęcia imprezy, mieszkańcy Skórzewa całymi rodzinami, w towarzystwie znajomych i przyjaciół przybywali na Orlik.  Było na co popatrzeć, bowiem jak zwykle Rada Rodziców  wspólnie z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami przygotowali sporo atrakcji. Na zaimprowizowanej  scenie odbyły się pokazy dziecięcych talentów. Uczniowie śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach, recytowali. Jak zawsze szczególnym zainteresowaniem cieszyły się energetyczne tańce najmłodszych uczniów. Dla innych ciekawe okazały się pokazy karate i akrobatyki. Na najmłodszych czekały specjalne atrakcje, wśród których największą popularnością cieszyły się: trampolina, górska wspinaczka, dmuchane piłki na wodzie i kucyki. Wszystko za darmo, a więc w wielu miejscach obowiązywała kolejka.

Na placu rozstawiono kilka namiotów. W jednym z nich chętni mogli samodzielnie zaprojektować i wykonać ozdoby z kolorowych koralików. W innym  wolontariat prezentował Paulinkę, sześcioletnią dziewczynkę z Kamerunu, zaadoptowaną przez szkołę na „odległość”, której co roku zapewniamy środki na naukę. Nikt się nie nudził, a jeśli ktoś poczuł głód, na miejscu mógł się posilić. Nie brakowało amatorów konkretnych potraw : golonek, kiełbas z grilla, pieczonych ziemniaków i warzyw, jednak niektórym wystarczały słodkości przygotowane przez Rodziców. Różnorodne domowe wypieki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Natomiast dzieci biegając zjadały ze smakiem darmowe lody i watę cukrową. Uśmiech i ożywione rozmowy towarzyszyły uczestnikom festynu podczas zakupu losów do loterii fantowej  (wszystkie zostały sprzedane!). Warto było poczekać do 16.oo, by dowiedzieć się, kto został szczęśliwcem. Czekały atrakcyjne nagrody, a  wśród nich także rower. Uczestnicy i goście na festynie wiedzieli, że środki pozyskane z loterii zostaną przeznaczone na zakup pomocy naukowych dla naszej szkoły.

Mimo żaru, który lał się z nieba, wszystkim towarzyszył uśmiech i doskonały nastrój. Po godzinie 18.00  impreza, przeznaczona w zasadzie dla dorosłych, przeniosła się do parku w Skórzewie, gdzie goście bawili się aż do północy. Czas umilał im zespół country Pawła Bączkowskiego, tego samego, który prowadzi niedzielne  przedpołudniowe , cieszące się sporym zainteresowaniem melomanów, audycje muzyczne Planeta Country w Radiu Poznań.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu : sponsorom, Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej oraz pracownikom szkoły, dzięki którym ta impreza się odbyła, przyniosła wiele radości i pożytku dla społeczności szkolnej.

Justyna Chodorowska