Finał konkursu wokalnego dla dzieci „Śpiewaj razem z nami” odbył się 15 czerwca br. Jego organizatorem była Fundacja Promocji Kultury i Sztuki SolArte, działająca przy El pueblo w Dąbrówce.

Konkurs skierowany był do dzieci z gminy Dopiewo. Składał się z kilku etapów. Pierwszy z nich to castingi, w których łącznie wzięło udział 32 osoby. Do drugiego etapu zakwalifikowało się już tylko po 16 osób z każdej kategorii wiekowej (7-10 lat, 11-15 lat). Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych warsztatów wokalnych z Roxaną Tutaj, wokalistką, trenerką wokalną, półfinalistką programu Must be the Music.

Warsztaty zakończyły się kolejnym przesłuchaniem po którym, jury wyłoniło po 6 osób z każdej grupy. Następnym etapem były indywidualne sesje wokalne w studiu muzycznym. Projekt zakończył się koncertem finałowym na dziedzińcu El pueblo, gdzie dzieci zaprezentowały jeden wybrany przez siebie utwór. Wydarzenie uświetniły też występy jurorów oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz wyjazd na przesłuchania do programu TV The Voice Kids. Uczestnicy dostali też  podziękowania oraz vouchery na sesje treningowe w studiu muzycznym w Dąbrówce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.

Kategoria 7-10 lat

  • I miejsce - Małgorzata Świderska
  • II miejsce - Zofia Purol
  • III miejsce - Martyna Darmochwał

Kategoria 11-15 lat

  • I miejsce - Anna Lauer
  • II miejsce - Wiktoria Augustyniak
  • III miejsce - Maria Purol

Projekt został dofinansowany z budżetu gminy Dopiewo.

Wojciech Kowalewski
Fundacja SolArte