Można zakończyć wakacje na „Gminnych Dożynkach” w Dopiewie, które zapowiadają się atrakcyjnie. Odbędą się 2 września. Warto zaznaczyć sobie ten dzień w kalendarzu i przyjechać. Obrzęd ludowy i pokaz tańców ludowych zapewni uczestnikom Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”, który odwiedzi Dopiewo w kilkudziesięcioosobowym składzie. Wydarzenie uświetnią koncerty gwiazd disco polo – zespołów Classic i Power Play, których znawcom gatunku nie trzeba przedstawiać.

Wcześniej będzie można m.in. posłuchać kapeli podwórkowej i skorzystać z animacji (dostępne będą dla dzieci bezpłatne dmuchańce) lub zrobić sobie zdjęcie ze słomianymi rzeźbami, lub z DOP i EWO. Podsumowaniem święta będzie zabawa taneczna, która potrwa do północy. Uroczystości rozpocznie msza dziękczynna o godz. 14:00, podczas której poświęcone zostaną wieńce i kosze z plonami. Po godz. 15:00 barwny korowód, prowadzony przez dopiewską Orkiestrę Dętą wyruszy spod kościoła na plac gminny.

Przy stoisku Urzędu Gminy Dopiewo będzie można porozmawiać o Dopiewskim Budżecie Obywatelskim, poznać wprowadzone zmiany oraz harmonogram budżetu obywatelskiego.

Dopiewo jest dziś gminą podmiejską, ale pamięta o tradycji rolniczej i od lat organizuje „Gminne Dożynki”.  Święto Plonów jest związane z zakończeniem żniw, podziękowaniem rolnikom za pracę, bez której nie mielibyśmy co jeść. Dla innych dożynki są wydarzeniem kulturalnym, podczas którego można poznać zwyczaje ludowe. Program dopiewskich „Gminnych Dożynek” dostępny będzie już wkrótce na dopiewo.pl

Dołącz do wydarzenia na facebook’u - tutaj

AM, fot. Zespoły - Archiwa Artystów, sesja dożynkowa: Michał Juskowiak

W tym roku ambasadorami Gminnych Dożynek w Dopiewie zostali: Joanna Jurga i Michał Schiller, z drużyny ultimate frisbee Brave Beavers.

PROGRAM:

▪  14.00           Msza Święta Dziękczynna - Kościół w Dopiewie
▪  15.00           Korowód dożynkowy na plac gminny 

scena pod wiatą
▪  15.30           Obrzęd dożynkowy - Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”
▪  16.15           Część oficjalna
▪  17.00           Pokaz tańców - ZPiT „Chludowianie”

duża scena
▪  17.45           Kramska Kapela Podwórkowa  
▪  18.45           Kapela „Junki z Buku”
▪  20.00           Zespół disco polo „Classic”
▪  21.30           Zespół disco polo „Power Play”
▪  22.45           Zabawa Taneczna z Zespołem „Septyma Band”
▪  24.15           Zakończenie

TRANSPORT:

Zapewniamy dodatkowe darmowe autobusowe kursy powrotne zorganizowane dla uczestników Dożynek Gminy Dopiewo w nocy z 2 na 3 września 2018 r.

Autobusy oznaczone będą hasłem: ZAMÓWIONY.

  • Dopiewo/Dworzec PKP - Dopiewiec - Palędzie - Dąbrówka - Zakrzewo - Dąbrowa -Skórzewo/ul. Malwowa, godz. 23.00, 23.45, 00.30
  • Dopiewo – Więckowice, godz. 00.10
  • Dopiewo - Trzcielin - Konarzewo, godz. 00.30
  • Zapraszamy również do korzystania z komunikacji wewnątrzgminnej - tutaj


BIAŁE MIASTECZKO  10.00 - 17.00

  • Diagnostyka słuchu: badanie bezbolesne. Wynik wydawany jest na miejscu.
  • Diagnostyka osteoporozy: badanie bezbolesne i bezinwazyjne, pacjent przed badaniem wypełnia krótką ankietę. Wynik wydawany jest na miejscu.

 

Oficjalny plakat wydarzenia:

Oficjalny plakat Gminnych Dożynek 2018 w Dopiewie

Power Play:

Classic:

Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie:

 

 

Data wydarzenia: 
2018-09-02 Od 14:00 do 23:55