Uwaga konkurs! Mamy jeszcze kilka pakietów do rozdania. Tym razem czekamy na Wasze zgłoszenia do 15 września. Pozostały pakiety na dystanse: 11km i 120 km.

W wiadomości e-mail lub w poście na profilu FB Gmina Dopiewo - strona oficjalna, prześlij do nas odpowiedź na pytanie konkursowe.

„Wymień trzy podstawowe elementy bezpieczeństwa w które powinien być zaopatrzony każdy rower”

3000 kolarzy z 25 krajów przejedzie przez Gminę Dopiewo podczas tegorocznego „ŠKODA Poznań Bike Challenge”. Największe wydarzenie rowerowe w Polsce odbędzie się w niedzielę  23 września 2018 r. (niehandlową). To już jego 5 edycja. W związku z przejazdem kolarzy przez drogi naszej Gminy będziemy mogli bezpośrednio kibicować zawodnikom. Trasa wyścigu została wyznaczona m.in. na terenie sołectw: Więckowice, Zakrzewo, Dąbrowa i Skórzewo. Do Gminy Dopiewo kolarze wjadą od strony Buku, a opuszczą ją wracając do Poznania. W związku z zawodami, wystąpią w tym dniu ograniczenia w ruchu. Szczegóły trasy znajdują się na: www.bike-challenge.pl . Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w ruchu.

Swoje dane i odpowiedź na pytanie konkursowe należy wysłać pod adres konkurs@dopiewo.pl . Nagrodami są kody upoważniające do bezpłatnego udziału w zawodach rowerowych „ŠKODA Poznań Bike Challenge” na dystansach:

  • 120 km - 5 pakietów,
  • 45 km - 5 pakietów,
  • 11 km - 5 pakietów,
  • rajd dziecięcy - 5 pakietów.

Życzymy powodzenia wszystkim startującym, powodzenia w wyścigu! Po otrzymaniu nagrody konkursowej (kodu), będzie trzeba zarejestrować się - wypełniając formularz zgłoszeniowy, a potem odebrać numer startowy i wystartować. Będziemy trzymać kciuki za laureatów. 

PDF icon Regulamin Konkursu Bike Challenge w Gminie Dopiewo

W „ŠKODA Poznań Bike Challenge” startują zarówno amatorzy, rodziny z dziećmi, jak i półprofesjonalni i profesjonalni kolarze. Dzięki możliwości wyboru jednego z trzech dystansów 11,45 i 120 km oraz rajdu dla najmłodszych. Zapewnia wielkie emocje w trakcie trwania całej imprezy i daje ogromne urozmaicenie dla zgromadzonej publiczności - wszystkich kibiców dopingujących zawodników na trasie.

ŠKODA Poznań Bike Challenge przyciąga także całą rzeszę fanów kolarstwa. Wielkie grupy dopingujących, z profesjonalnie przygotowanymi banerami, kołatkami, dzwonkami, gwizdkami i całym wymyślnym indywidualnym wsparciem widoczne są na trasie całego wyścigu.

Dzięki 4 poprzednim edycjom „ŠKODA Poznań Bike Challenge” wyrósł na rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie markę.  Wyścig jako jedyny w Polsce posiada licencję UCI na organizację wyścigów GRAN FONDO WORLD SERIES, przyciągając najlepszych zawodników z całego świata. W tym roku świętuje mały jubileusz.

Miasteczko zawodów mieści się na Stadionie Miejskim w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej. 

Wzorowe przygotowanie imprezy zaowocowało także ogromnym wyróżnieniem – „ŠKODA Poznań Bike Challenge” otrzymał prawo do organizacji Mistrzostw Świata w 2019 r. w Poznaniu, stając się jedną z najważniejszych i największych imprez kolarskich w historii naszego kraju.

UG, SPBCh

Data wydarzenia: 
2018-09-23 08:00