Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, wraz z dopiewskimi Mażoretkami wystąpiła w Lesznie i w Witkowie. Już w listopadzie obydwie formacje będą obchodziły 5-lecie. Przygotowują program specjalny na Koncert Galowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto zdobyć bilet na to wydarzenie - wystąpią także AudioFeels i 4te Quartet

 

Na festiwalu w Lesznie

Kolejny już raz Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, wraz z Mażoretkami, wystąpiła  na „18. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru” w Lesznie. W ciepłą wrześniową sobotę, od godziny 13.30, na Rynku Głównym, można było posłuchać ciekawych aranżacji w wykonaniu orkiestr dętych z Polski i Czech.

Impreza zgromadziła liczną publiczność, złożoną z mieszkańców Leszna i turystów. Muzykom towarzyszyły czarujące mażoretki, które dzięki wielobarwnym strojom i efektownym układom tanecznym dopełniły widowisko muzyczne.

Tegoroczny festiwal nie miał charakteru konkursu, jak było to rok temu. Zespoły zatem nie rywalizowały ze sobą, lecz wspólnie przeżyły miłe chwile, prezentując swój dorobek artystyczny.

Na koniec wszystkie formacje, muzyczne i taneczne, wspólnie wykonały kilka utworów, a organizatorzy wręczyli im pamiątkowe statuetki i dyplomy. Taki festiwal to nie lada gratka dla miłośników orkiestr dętych. Cieszy fakt, że nasi reprezentanci się do tego wydarzenia przyczynili!

Tekst i fot. Joanna Czaplicka

Jak zdobyć bilet na Koncert Galowy, podczas którego wystąpią Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo i Mażoretki Gminy Dopiewo  zainteresowani znajdą - tutaj

 

Na dożynkach w Witkowie

Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, wraz z Mażoretkami wzięła udział w Dożynkach Gminnych w Witkowie odbyły się 26 sierpnia. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą. Po uroczystości w świątyni, ulicami miasta, ruszył barwny dożynkowy korowód. Prowadziła go nasza Orkiestra, a przed muzykami, tanecznym krokiem, z pomponami w ręku, kroczyły mażoretki.

Po uroczystościach obrzędowych Święta Plonów, które miały miejsce na Stadionie Miejskim, nasi muzycy odegrali swój godzinny koncert. Zgromadzeni rolnicy, mogli podziwiać nie tylko wspaniałą muzykę, ale i taneczne umiejętności mażoretek, które zaprezentowały ciekawe show.

Tekst i fot. Joanna Czaplicka