Adrian Napierała uzyskał 78,23% głosów w wyborach na wójta, deklasując rywali. Violetta Adamowicz z KWW „Jesteśmy na tak” uzyskała 13% głosów,  a Jacek Ostaszewski z KWW Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 8-procentowe poparcie. Do nowej Rady Gminy weszło 18 kandydatów z KWW Adriana Napierały, 3 radnych będzie miał KKW „Jesteśmy na tak”, ale mandatu radnego nie otrzymała kandydatka na Wójta z tego komitetu, choć się o niego ubiegała. KWW Prawa i Sprawiedliwości nie uzyskał ani jednego mandatu i poniósł sromotną klęskę. Jedna trzecia składu Rady Gminy Dopiewo VIII kadencji to osoby nowe, w tym 4 z KWW Adriana Napierały i 3 z KWW „Jesteśmy na tak”. Frekwencja w Gminie Dopiewo była wyższa od frekwencji krajowej i wyniosła 63,46% (w Polsce: 53,98%).

Mandaty radnych w 21-osobowej Radzie Gminy Dopiewo VIII kadencji otrzymali („n” po nazwisku oznacza debiut):

Okręg nr 1 (Skórzewo i Dąbrowa) - 8 mandatów:

  • z KWW Adriana Napierały: Piotr Dziembowski, Mariola Walich, Walenty Moskalik, Krzysztof Dorna, Piotr Strażyński, Magdalena Kaczmarek (n)
  • z KWW „Jesteśmy na tak”: Przemysław Miller (n), Klemens Krzywosądzki (n).

Okręg nr 2 (Dąbrówka, Palędzie, Zakrzewo i Gołuski) - 6 mandatów:

  • z KWW  Adriana Napierały: Justin Nnorom, Wojciech Dorna, Agnieszka Grześkowiak (n), Jan Bąk, Marta Jamont
  • z KWW „Jesteśmy na tak”: Krzysztof Kołodziejczyk (n)

Okręg nr 3 (Dopiewo, Dopiewiec, Konarzewo, Trzcielin i Więckowice) - 7 mandatów - wszystkie uzyskane przez kandydatów KWW Adriana Napierały: Leszek Nowaczyk, Anna Kwaśnik, Paweł Jazy, Jakub Kortus (n), Mariola Nowak, Tadeusz Bartkowiak, Ilona Łysiak (n)

Mandatu radnego nie otrzymali, choć się o niego ubiegali: Sławomir Kurpiewski, Henryk Kapciński, Jacek Strychalski, Mariusz Ostrowski. W rywalizacji o miejsca w Radzie Gminy Dopiewo uczestniczyło 61 osób. O reelekcję nie ubiegali się spośród radnych Rady Gminy Dopiewo VII kadencji: Ryszard Pawelec, Tomasz Lewandowski i Przemysław Kopystecki.

Adrian Napierała uzyskując w tegorocznych wyborach na Wójta 78,23% głosów, poprawił swój wynik sprzed 4 lat aż o 11 punktów procentowych - przypomnijmy, że  w 2014 r. uzyskał  67,46% głosów. 

VIII kadencja  trwać będzie 5 lat , czyli o rok dłużej.

Samorządowcom, którzy uzyskali mandaty gratulujemy i życzymy dobrej kadencji dla Gminy Dopiewo. 

AM

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Wyborów Samorządowych 2018 w Gminie Dopiewo - WYNIKI

wybory - urna