VII Męczennica Rowerowa odbędzie się 18.11.2018 r. o godz. 10.00. Męczennicę poprowadzi Dariusz Sienniak. Start jak zwykle z Parku Skórzewskiego.

Szlakiem przewodnim listopadowej Męczennicy Rowerowej będą jeziora położone w okolicach Skórzewa.
Ze Skórzewa wyruszymy do Lusowa, gdzie obejrzymy z zewnątrz (niestety własność prywatna) pałacyk dowodzącego Powstaniem Wielkopolskim Generała Dowbora – Muśnickiego oraz zapalimy znicz na Jego grobie (dla uczczenia wkładu Generała w odzyskanie niepodległości). Następnie w tempie spacerowym okrążymy Jezioro Lusowskie.

Z Lusowa poprzez Batorowo udamy się nad Jezioro Strzeszyńskie. Po drodze zatrzymamy się przy byłym schronie przeciwatomowym Prezydenta Miasta Poznania, gdzie prowadzący rajd opowie kilka ciekawostek związanych z tą budowlą. Po dotarciu na plażę

Jeziora Strzeszyńskiego zostanie zarządzona przerwa na kawę w Motelu Strzeszynek. Następnie ruszymy na objazd ścieżek wokół jeziora, po czym skręcimy w kierunku Jeziora Rusałka. Przemierzając ścieżki wokół Rusałki odwiedzimy miejsca upamiętniające więźniów, którzy zostali rozstrzelani m.in. przy budowie tego jeziora.

Dystans do pokonania to ok. 60 km. Przewidywany czas zakończenia rajdu - godzina 16.00. Tempo jazdy do 20km/h.

Wydarzenie - tutaj

Serdecznie zapraszamy!
Dariusz Sienniak i Ireneusz Rutkowski

Data wydarzenia: 
2018-11-18 10:00
Męczennica