„Serce w plecaku” – I edycja festiwalu muzycznego, którego tematyką będzie piosenka patriotyczna. Organizatorem jest Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Dopiewie.

Wydarzenie będzie mieć miejsce 09.11.2018 roku w budynku Szkoły Podstawowej w Dopiewie przy ulicy Łąkowej. Tu właśnie już od rana będą odbywać się warsztaty wokalne i instrumentalne dla uczniów wykazujących zainteresowania muzyczne. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalikowanych trenerów muzycznych. Warsztaty wokalne poprowadzi Dorota Wróblewska zaś ciekawe zajęcia o tematyce instrumentalnej przeprowadzi Agnieszka Jesion.

Całość wydarzenia podsumowana będzie uroczystym koncertem pieśni patriotycznych przygotowanym przez trzy zespoły szkolne:

„Happy Singers” studio wokalne z Kalisza, którego założycielką i instruktorką jest Dorota Wróblewska - absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na UAM w Poznaniu, wokalistka, pianistka, trenerka wokalna (certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej/Voice and More), prowadząca zespoły wokalne, organizatorka warsztatów wokalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, autorka unikatowych kursów teorii muzyki dla dzieci i dorosłych, pomysłodawca letniej szkoły “Happy Summer Music School”. 

„Agnus Dei” – Zespół instrumentalno-wokalny złożony z uczniów istniejącej od 5 lat szkoły gry na skrzypcach z Kalisza, prowadzony przez Agnieszkę Jesion – założycielkę tej szkoły, absolwentkę Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na UAM w Poznaniu, doświadczoną skrzypaczkę instrumentalistkę i pedagoga. Od wielu lat odnosi wiele sukcesów wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi. Zespół Agnus Dei często koncertuję na wielu uroczystościach w Kaliszu.

Zespół muzyczny Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dopiewie – zespół wokalno -instrumentalny prowadzony przez Marcina Mańkę – multiinstumalisty, kompozytora, aranżera muzycznego i właściciela prywatnej szkoły muzycznej „Konsonans” mającą swoją siedzibę w Dopiewie. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na UAM w Poznaniu. Wywodzący się z kaliskiego świata muzycznego zdobywał swoje doświadczenie sceniczne współpracując z wieloma znanymi artystami polskiej sceny muzycznej, jako muzyk sesyjny. Głównie kojarzony, jako gitarzysta posługujący się technikom gry „fingerpicking”, w Dopiewie znany, jako nauczyciel muzyki. W pracy w szkole stawia na grę dzieci wykorzystując znaną wśród nauczycieli muzyki metodę Orffa, co można dostrzec słuchając zespołu szkolnego prowadzonego przez niego. Skład zespołu jest liczny, złożony z dzieci i młodzieży zaangażowanych w grę na wielu instrumentach oraz śpiew. Zespół od wielu lat występuje na wielu uroczystościach i bierze udział w różnych projektach artystycznych Gminy Dopiewo.

Podczas koncertu wystąpi znany w regionie Zespół Mażoretek, którego opiekunką jest Joanna Czaplicka. W skład zespołu wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Dopiewie. Taniec i posługiwanie się w nim różnymi przyborami (pompony, buławy itp.) to cechy charakterystyczne dla tej grupy. Zespół istnieje od 5 lat godnie reprezentując Gminę Dopiewo na różnych uroczystościach i koncertach w Polsce a także poza naszym krajem. 

Pomysłodawca koncertu - Marcin Mańka

Data wydarzenia: 
2018-11-09 18:00