Zapraszamy mieszkańców gminy Dopiewo do udziału w koncercie „Kolęda dla przyjaciół”, który odbędzie się 27.01.2019 roku o godzinie 18.00(niedziela), w kościele pw. Św. Marcina i Św. Wincentego M. w Skórzewie.

Wystąpią:

Poznański Chór Kameralny,  Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego

Przez ponad 30 lat koncertował ponad 600 razy w kraju i poza jego granicami.

  • 22 razy koncertował w 13 krajach europejskich.
  • brał udział w konkursach i festiwalach, na których wyśpiewał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym 6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych medali.
  • śpiewa zarówno muzykę dawną jak i współczesną kompozytorów polskich i światowych, wykonując utwory jazzowe, rozrywkowe, negro spirituals a nawet rockowe (wspólnie z poznańskim zespołem rockowym „U-fly”).

Dyrygentem chóru od 2001 roku jest Katarzyna Matelska.

W roku 1996 Katarzyna Matelska ukończyła studia i uzyskała  z wyróżnieniem dyplom   dyrygenta na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu, a w roku 2008 studia podyplomowe na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest dyplomowanym nauczycielem muzyki i plastyki. Lauretka nagrody Prezydenta m. Poznania – za wybitne osiągniecia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

wraz z zespołem uczestnicząc w wielu Międzynarodowych Festiwalach Chóralnych, zdobywa: Grad Prix, 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych medali.

Michał Zator i jego harfa celtycka

Jest najprawdopodobniej jedynym harfistą w Polsce i jednym z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie, akompaniując sobie do śpiewu. Jego wykonawstwo cechuje najwyższa dbałość o szczegóły.

Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu „Mam Talent”. Obecnie współtworzy oryginalny duet z Natalią Niemen. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem.

Harfa była od wieków i nadal jest postrzegana jako instrument królewski, tym samym najlepiej brzmi w pałacowych/zamkowych komnatach, salach kameralnych, kościołach etc. Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany i każdorazowe spotkanie z nią budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję słyszeć ten instrument na żywo, a w połączeniu ze śpiewem, to już wielka rzadkość.

Materiał nadesłany

Data wydarzenia: 
2019-01-27 18:00