Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu zaprasza Wielkopolan na bezpłatne badanie przesiewowe w kierunku tętniaków aorty brzusznej.

Od listopada 2018 r. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu jest realizatorem bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku tętniaków aorty brzusznej. Dzięki nawiązaniu współpracy z ośrodkiem koordynującym w Lublinie mamy szansę zaprosić na bezpłatne badania mieszkańców Wielkopolski. Jesteśmy jedynym ośrodkiem na terenie Województwa Wielkopolskiego, który umożliwił Mieszkańcom udział w tych bezpłatnych badaniach.

Jest dla nas niezmiernie ważne, żeby dotrzeć z informacją o badaniach do jak największej liczby osób będących w grupie ryzyka, dlatego kierując się troską o zdrowie Mieszkańców Wielkopolski liczymy na wsparcie wszystkich lokalnych instytucji, za których pośrednictwem moglibyśmy przekazać szczegóły dotyczące tych działań profilaktycznych. Zdrowie Wielkopolan jest dla nas bardzo ważne, a profilaktyczne badania pomagają to zdrowie zachować jak najdłużej. Liczymy na to, że wsparcie cenionych instytucji i lokalnych mediów pomoże nam zachęcić do skorzystania z bezpłatnych badań.

Na bezpłatne badania przesiewowe zapraszamy osoby, które osiągnęły wiek 65 lat i powyżej oraz spełniają co najmniej trzy spośród poniższych czynników ryzyka:
• płeć męska
• choroba wieńcowa
• palenie tytoniu
• nadciśnienie tętnicze
• hiperlipidemia
Wystarczy zarejestrować się na badanie dzwoniąc pod numer infolinii podany na załączonej ulotce (numer infolinii 514 198 499 czynny pon-pt. 7:30-12:00 oraz 16:00-17:00).

Na cele kampanii społecznej promującej badania przesiewowe powstał 30 sekundowy film, informujący o programie:

https://www.youtube.com/watch?v=YCHiPtlstyI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2_Pu8hEc_kaS1W-5ViOP6tjoF65P5AIONqfTMngg0WKOxQ1SP-O-G_Oj4

Badania są wykonywane w ramach projektu realizowanego ze środków finansowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach „Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020”.

Bylibyśmy wdzięczni za przekazanie informacji o badaniach szerokiemu gronu Mieszkańców za pośrednictwem dostępnych Państwu kanałów. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Ze względu na wymogi sprawozdawczości Programu uprzejmie prosimy o informację zwrotną jeżeli zechcecie Państwo udostępnić powyższy komunikat o badaniach.