Mała – wielka szkoła. Z naszej małej szkoły w wielki świat.

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dopiewcu 22.03.2019 r. godz. 17.00

Nie ulega wątpliwości, iż celem edukacji powinno być wychowanie młodego człowieka, który z podniesionym czołem, odwagą i przede wszystkim wszechstronną wiedzą wkroczy w wielki świat.

Wie to nasza „mała” szkoła w Dopiewcu, gdzie staramy się na chwilę zatrzymać w wyścigu po ten „wielki świat” właśnie. Zwracamy się ku prostym, podstawowym potrzebom młodego człowieka, bo równowaga emocjonalna, potrzeby psychiczne są dziś często zachwiane. U nas w szkole często poruszamy ten problem, co jest najważniejsze? Czy szablon i pośpiech w realizowaniu podstawy programowej, czy może zatrzymanie się i pokazanie dziecku, że traktujemy je serio i chcemy przede wszystkim zaspokoić jego potrzeby. Właśnie taką szkołą jesteśmy, szkołą,  gdzie cała „mała” społeczność się zna, znamy się z imienia i nazwiska, do szkoły chodzą sąsiedzi, kuzynostwo czy rodzeństwo.

Klasy nie są liczne, z korzyścią dla uczniów i nauczycieli, którzy łatwiej  zauważają talenty swoich podopiecznych. Również nasze grono pedagogiczne nie jest liczne, ale potrafimy ze sobą współdziałać, na pewno łatwiej jest nam podejmować decyzje, współpracować. W małych miejscowościach to właśnie szkoła staje się ich sercem i centrum najważniejszych wydarzeń.  Nasza szkoła integruje lokalną społeczność przy okazji różnych świąt okolicznościowych (Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Festyny Rodzinne, uroczystości szkolne. Często to  dzieci angażują całe swoje rodziny do wspólnych przedsięwzięć.

Każdy z naszych nauczycieli oraz Pani Dyrektor mgr Aleksandra Maryanowska – Naja dokładają wszelkich starań, aby uczniowie czuli się tutaj jak najlepiej, aby uczyli się w jak najlepszych warunkach. Szkoła łączy w sobie tradycje i nowoczesność. Każda sala wyposażona jest w tablice multimedialną, dzieci programują Ozoboty, a  budynek szkoły oraz teren przyległy dozorowany jest całodobowo systemem monitoringu. Oferujemy wiele zajęć dodatkowych, świetlicowych i kółek m.in. języki obce (angielski, niemiecki, francuski), mozaikowo, papierczaki, gry bez prądu czy zbiórki zuchowe… aż trudno uwierzyć, że pierwszy dzwonek zabrzmiał tutaj 1 września 1892 roku. 

Zapraszamy do nas.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dopiewcu

 

Data wydarzenia: 
2019-03-22 17:00