Debata o bezpieczeństwie dla mieszkańców Gminy Dopiewo odbędzie się w środę 10 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 w „Domu Strażaka” w Dopiewie. Jej organizatorem jest Komisariat Policji w Dopiewie. Tematem spotkania będzie szeroko pojęte bezpieczeństwo w Gminie Dopiewo - „Mapa Zagrożeń”, praca dzielnicowych, funkcjonowanie Komisariatu Policji. Wezmą w niej udział m.in. Komendant Komisariatu w Dopiewie -  kom. Piotr Wiczyński, przedstawiciele Straży Gminnej i samorządu w Dopiewie.

Każdego roku funkcjonariusze komisariatów Policji organizują z udziałem mieszkańców debatę na temat bezpieczeństwa w gminie. Jeśli masz pytanie, które chciałbyś zadać policjantom, straży gminnej, przedyskutować nurtujące Cię tematy związane z bezpieczeństwem, zapraszamy 10 kwietnia  o godz. 18.00 do Strażnicy w Dopiewie.

Z uwagi na liczne włamania i kradzieże mienia warto przyjść, wypowiedzieć się, wysłuchać specjalistów by mieć pogląd na obecną sytuację i zyskać wiedzę na temat skutecznej ochrony mienia i tego jak reagować w kryzysowych sytuacjach. Zapraszamy.

Osoby zainteresowane spotkaniem lub rozmową z policją, zapraszamy do kontaktu z dzielnicowymi - dane teleadresowe.

Zachęcamy również do korzystania i zgłaszania wykroczej na Krajowej Mapie Zagrożeń. Mapa zagrożeń jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną formą zgłaszania niebezpiecznych miejsc. Najczęściej te zgłoszenia dotyczą: nadmiernych prędkości, „parkowej” bezdomności, miejsc gromadzenia się młodzieży. Pod względem intensywności prym wiodą Skórzewo i Dąbrówka. Tego typu zgłoszenia nie mają przełożenia na przestępstwa o charakterze kryminalnym, które rządzą się swoimi prawami. Tam, gdzie jest więcej domów, tam jest więcej włamań.

W dopiewskim komisariacie pracuje sześciu dzielnicowych. Na jednego dzielnicowego przypada nie mniej niż 2,5 tys. mieszkańców. Dzielnicowi i patrolowo – interwencyjni obsługują kolizje, wypadki, zabezpieczają miejsca zdarzeń. Funkcjonariusze zajmują się edukacją w przedszkolach, szkołach, wśród seniorów. Prowadzą też sprawy kradzieży mienia do kwoty 525 zł lub kolizje drogowe. Kryminalni z kolei prowadzą dochodzenia i śledztwa, np. poszukiwania osób zaginionych i poszukiwanie osób, które poszukuje wymiar sprawiedliwości.

 

Data wydarzenia: 
2019-04-10 18:00