Gmina Dopiewo aktywnie włączyła się w ogólnopolskie obchody „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. W ramach tej ogólnopolskiej akcji w dniu 10 maja 2019 r. nasi przedsiębiorcy mieszkańcy mogli skorzystać z konsultacji z ekspertem w sprawie możliwości pozyskania dofinansowania z dotacji Unii Europejskiej.

Udział wzięli mieszkańcy, którzy mieli pomysł na własny biznes i chcieli go skonsultować pod kątem możliwości pozyskania dofinansowania. Każdy z zainteresowanych miał możliwość odbycia indywidualnej rozmowy z ekspertami.

Zanim mieszkańcy mogli konsultować swoje pomysły, maskotki Dop i Ewo, zapraszały do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Unijnych, na największej inwestycji z udziałem środków zewnętrznych – zintegrowanych węzłach przesiadkowych w Dopiewie i Palędziu.

Tego dnia przed Urzędem Gminy w Dopiewie, można było zobaczyć wystawę przedstawiającą proces budowy węzłów na terenie Gminy Dopiewo.

1 maja, Polska świętowała 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej, przez ten czas cały kraj zmienił się nie do poznania. Z korzyści jakie wiążą się z pozyskania środków z budżetu Unii Europejskiej od samego początku aktywnie korzysta Gmina Dopiewo.

Konsultacje cieszyły się dużym powodzeniem dlatego też w najbliższym czasie ustalimy kolejny termin na który, już dzisiaj serdecznie zapraszamy!