Zapraszamy mieszkańców Gminy Dopiewo do  kibicowania biegaczom i chodziarzom, którzy 26 maja 2019 r. wystartują w 9. edycji „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki”.  Trasy wiodą duktami leśnymi okolic Dąbrówki. Start biegu głównego: 12.00, wcześniej starty dzieci. Lokalizacja startu i mety ul. Parkowa w Dąbrówce - w lesie.

Zbliżamy się więc do wielkiego jubileuszu.  Przez 8 edycji na starcie naszego biegu przewinęło się około 3000 biegaczy oraz 1000 sympatyków nordic walking. Bardzo cieszy fakt, iż co roku na listach startowych możemy znaleźć powtarzające się nazwiska z lat ubiegłych. Daje to poczucie spełnienia i docenienia pracy wszystkich osób, które odpowiadają za organizację każdej edycji biegu.

Miło jeśli podczas danej edycji dzielicie się wspomnieniami z lat ubiegłych, doceniacie zmiany i deklarujecie chęć udziału w kolejnych. Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki na stałe wpisał się w kalendarz wielu biegaczy i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku. Start biegu przewidziany jak zawsze na godzinę 12:00, trasa biegu  niezmiennie 10 km, natomiast nordic walking 7,5 km na terenie lasów palędzko- zakrzewskich w Dąbrówce.

Rekord trasy  od roku 2013 należy do Huberta Lechniaka i wynosi 35:15, wśród kobiet niepokonana od 2015 roku jest Justyna Papież z czasem 41:10. Najszybszy wśród chodziarzy nieustannie pozostaje Ireneusz Lubiatowski z czasem 43:48 ( 2015 ) a wśród pań Anna Zaczyńska z rekordem 48:27 również z roku 2015.  

Podczas całej imprezy odbywają się również biegi dla dzieci na różnych dystansach w zależności od wieku. W roku ubiegłym na starcie łącznie pojawiło się 362 uczestników kategorii dziecięcych. Rekord frekwencji ustanowiony został w roku 2014 i wynosi 471 młodych biegaczy.

Czy w tym roku przebijemy tę ilość?  

Jeden ze sponsorów imprezy – market budowlany Castorama – Poznań/Komorniki na swoim stoisku przygotuje dla dzieci atrakcje w postaci animacji budowlanych, dlatego o nudzie nie ma mowy. Na zawodników na mecie czeka zawsze słodki poczęstunek z piekarni cukierni Rawa Konarzewo oraz woda i napoje izotoniczne. Współorganizatorami imprezy są Linea Deweloper oraz Gmina Dopiewo, pozostali partnerzy to Sołectwo Dąbrówka, Reka Rubber, E1Gokart oraz Lasy Państwowe Konstantynowo.

Zapisy na tegoroczną edycję już trwają, lista powoli się zapełnia – limit w przypadku biegu wynosi 600 osób, a w przypadku nordic walking 150. Do 17 maja również promocyjna opłata wpisowa. W tej edycji medalami nadal będą ogniwa korony, które po połączeniu stworzą symboliczną koronę Dąbrówki. Taki model medali planujemy, aż do 10 edycji, później ich wygląd ulegnie zmianie. W tym roku w pakiecie startowym znajdować się będzie pamiątkowa koszulka.

Marcin Napierała

Dyrektor GOSiR Dopiewo