Tą sobotą rozpoczynamy sezon festynów rodzinnych w naszej gminie:

Sobota - 25.05.2019
Koncert Piotra Kuźniaka.

Start w Gminnym Ośrodku Kultury w Dopiewcu, godz. 17.00.

Piotr Kuźniak (ur. 15 kwietnia 1948 w Poznaniu) - wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Członek i solista Poznańskich Słowików. W 1993 po reaktywacji Trubadurów zastąpił Krzysztofa Krawczyka. Sporą popularność przyniosły mu interpretacje piosenek Czesława Niemena.

Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w bibliotece w Dopiewie lub w budynku GOK w Dopiewcu. Ilość miejsc ograniczona.

Sobota - 25.05.2019
Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Stajnia CWAŁ w Zakrzewie, godz. 10.00.

  • Konkurs nr 1 – Kuce zwykły art. 238.2.1 (wysokość przeszkód 55cm)
  • Konkurs nr 2 – Mini LL z trafieniem w normę czasu
  • Konkurs nr 3 – LL zwykły art. 238.2.1
  • Konkurs nr 4 – L zwykły art. 238.2.1
  • Konkurs nr 5 – Zabawowy, dla osób początkujących (wysokość przeszkód 25cm)

Sobota - 25.05.2019
Festyn rodzinny w Konarzewie.

Start Konarzewskie Doły, godz. 15.00.

Wśród atrakcji m.in. występy dzieci z Przedszkola „Mądra Sowa” oraz ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie, ścianka wspinaczkowa, dmuchany plac zabaw, animacje dla dzieci, pokaz sprzętu strażackiego. A także coś na ząb: Kiełbaski z grilla, Food Truck, stoisko z watą cukrową i popcornem, gorące i zimne napoje, domowe wypieki i wiele innych atrakcji.

Podczas festynu prowadzona będzie sprzedaż cegiełek w minimalnej cenie 2 zł, które będzie można wymienić na m.in. kiełbaski, ciasto i napoje. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyposażenia Szkoły Podstawowej w Konarzewie i Przedszkola „Mądra Sowa” w Konarzewie.

Festyn organizowany przez Panią Sołtys oraz Radę Sołecką w Konarzewie, Rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konarzewie, Rodziców przedszkolaków z Przedszkola „Mądra Sowa” w Konarzewie przy wsparciu sponsorów: Piekarni - Cukierni Nowaczyk oraz Zakładów Mięsnych „Wiwa”.

Niedziela - 26.05.2019
Bieg o koronę Księżnej Dąbrówki. 

Start przy siłowni leśnej w Dąbrówce, bieg główny godz. 12.00.

To już IX edycja biegu o koronę Księżnej Dąbrówki. Tradycją stało się, że w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce przy ul. Parkowej na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego spotykają biegacze mali i duzi oraz chodziarze nordic walking.

Dzieci do pokonania mają w zależności od wieku od 200 do 1000 metrów, biegacze biegu głównego 10 km a chodziarze 7,5 km. Na mecie dla wszystkich dzieci przewidziane są złote pamiątkowe medale, dla dorosłych medale dedykowane w kształcie ogniwa korony, które w wyniku połączenia ze sobą pięciu sztuk mogą stworzyć symboliczną koronę. Każdy kto zbierze „koronę” otrzyma pamiątkowy złoty dukat.

Medale w takiej formule będziemy rozdawać do X edycji włącznie. Od XI edycji czyli od roku 2021 medale będą inne.