W Szkole Podstawowej nr 1 im Fryderyka Chopina przeprowadzono - muralowy projekt pn: „w SP 1 w Skórzewie mają swojego Chopina”

Zaletą projektu grupowego jest możliwość rozwijania przez uczniów umiejętności niezbędnych do pracy w zespole. Dzięki inicjatywie jednego z rodziców - Jakuba Bitki, uczniowie mieli możliwość rozwijania talentów plastycznych. Jako artysta plastyk i grafficiarz zaproponował społeczności szkolnej pokrycie ściany zewnętrznej sali gimnastycznej muralem, który przedstawia postać patrona szkoły - Fryderyka Chopina.

W warsztatach bardzo chętnie uczestniczyli uczniowie z różnych klas. Ich zadaniem było wykonanie tła, złożonego głównie z nut i innych dziecięcych wzorów. Finał projektu odbył się w sobotę – 8 czerwca 2019 roku, podczas festynu rodzinnego naszej szkoły.

Pan Jakub Bitka otoczony widzami ukończył pracę, pokazując w ten sposób, że mural może być wspaniałą ozdobą budynku, a nie aktem dewastacji. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem, jednak nie wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w pracach - nie starczyło szkole murów.

Lidia Paech