Skończył się kolejny rok szkolny 2018/2019.

Dla każdego z Was drodzy uczniowie był to okres wytężonej pracy i nauki, czas mniejszych i większych sukcesów oraz podejmowania nowych wyzwań. Zakończenie roku szkolnego to moment pełen satysfakcji. Z jednej strony wizja nadchodzących wakacji, z drugiej zadowolenie z dobrze i uczciwie wykonanej pracy. Potwierdzają to otrzymane przez Was świadectwa szkolne z promocją do wyższej klasy oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

Przed wami czas zasłużonego wypoczynku, w którym przeplatać się będą chwilę przyjemne oraz chwilę napięcia związane choćby z ogłoszeniem wyników egzaminów gimnazjalnych i walką o miejsca w wybranych szkołach średnich. Trzymam kciuki za jak najlepsze rezultaty egzaminu gimnazjalnego wszystkich z Was i życzę byście trafili do Waszych wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

 

Drodzy gimnazjaliści. Opuszczacie mury szkoły, z którą byliście związani przez ostatnie lata. Myślę, że dla wszystkich z Was to ważny rozdział życia. Doświadczyliście tu chwil szczęścia oraz przeżyliście wiele pozytywnych momentów w gronie przyjaciół i kolegów ze szkolnej ławki. Na pewno były też momenty trudniejsze, z którymi sobie również potrafiliście poradzić. Kończycie gimnazjum jako ludzie dojrzalsi, bogatsi o różne doświadczenia, dobrze przygotowani do kontynuowania Waszej życiowej drogi.

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego chcę podziękować Dyrektorom i Pracownikom Szkoły. Był to rok trudny. Sporo napięć wywołała kwietniowa akcja protestacyjna. Pomimo zawirowań z nią związanych, na terenie Gminy Dopiewo udało się przeprowadzić we wszystkich szkołach egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów. Efektem protestów są przyspieszone podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2019 o kolejne 9,6%. Sukces kadry pedagogicznej jest jednak częściowy.     

 

Kończąc rok szkolny chcę docenić również rodziców. Dziękuję za racjonalne podejście do funkcjonowania szkół i roli jaką pełnią te placówki. My z kolei, samorządowcy i nauczyciele, cały czas słuchamy Waszego głosu i wykorzystujemy cenne uwagi przy tworzeniu takiego modelu szkoły, który sprosta wyzwaniom teraźniejszości i przyszłości.

 

Na zakończenie wszystkim związanym ze społecznością szkolną, a w szczególności Wam Drodzy Uczniowie, składam życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji. Niech te dwa miesiące dostarczą Wam samych pozytywnych wrażeń.

 

Wójt Gminy Dopiewo
Adrian Napierała