Dopiewskie „Gminne Dożynki” co roku  są okazją podziękowania rolnikom za trud, ale i dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Gminy Dopiewo!  W tym roku wydarzenie  zaplanowano na niedzielę 8 września – warto sobie tę datę zaznaczyć w kalendarzu. 

Rozpocznie je tradycyjnie Msza Św. Dziękczynna w kościele parafialnym w Dopiewie (godz. 14:00). Po niej,  spod kościoła na plac gminny przejdzie ulicami Dopiewa barwny korowód, który prowadzi Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo.. Za nią pójdzie zespół  ludowy, poczty sztandarowe i delegacje sołectw - z wielkim wieńcaem dożynkowym i koszami z chlebem, przedstawiciele samorządu, mieszkańcy i goście,

Na placu gminnym odbędą się dalsze uroczystości (rozpoczną się ok.15:30 - po dotarciu korowodu z kościoła). Obrzęd dożynkowy i pokaz tańców przedstawi Zespół Folklorystyczny „Marynia” z Wronek, który oprócz kilkudziesięciu tancerzy, przywiezie do Dopiewa kapelę. Niezapomniane chwile z biesiadą śląską przeżyjemy dzięki „Grupie Fest”, a żywiołowy folk, utrzymany w rodzimych, ale i ukraińskich rytmach, zaserwuje nam grupa „Good Staff”. Zabawę taneczną zapewni  uczestnikom „Święta Plonów” formacja „Tupot Białych  Mew”. Zaplanowano również koncert Gwiazdy ogólnopolskiego formatu..

Na placu  przewidziano  mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto być razem z nami - by zasmakować odrobinę folkloru i tradycji polskiej wsi, wspólnie pobiesiadować i dobrze się pobawić.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Dopiewo, czyli połączone siły GBPiCK w Dopiewie, ZUK Dopiewo, GOSiR Dopiewo i Urząd Gminy Dopiewo.

AM, fot. Arch. Zespołów, Piotr Oleś (fot. K.rzysztofa Krawczyka), Rafał von Czekata (fot. zespołu Good Staff)) oraz Michał Juskowiak (fot. pary w zbożu - ambasadorami tegorocznych  Gminnych Dożynek zostali: Małgorzata Maćkowska i Patryk Pawlicki)