Zastanawiasz się czy przygarnięcie zwierzęcia ze schroniska to dobry pomysł? Boisz się komplikacji i dodatkowych problemów? Nic bardziej mylnego! Poniżej tylko kilka zalet adopcji:

Tymczasową opiekę nad zwierzętami prowadzi przytulisko w Dopiewie, a nad znalezieniem dobrego domu dla podopiecznych czuwa Fundacja „Głosem Zwierząt”.

Znamy nieco charakter zwierzaka – członkowie fundacji odpowiedzialni za adopcję konkretnego zwięrzęcia dobrze znają jego temperament, usposobienie, zalety i wady. Wiedzą, jak zachowuje się w wielu sytuacjach, co lubi, a czego się boi. Dzięki tej wiedzy i doświadczeniu są w stanie pomóc potencjalnym nowym opiekunom w podjęciu dobrej decyzji, która uszczęśliwi zarówno ich jak i zwierzaka.

Zyskujesz przyjaciela – „Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel”.

Fundacja „Głosem Zwierząt” działa na rzecz bezdomnych zwierząt na terenie Wielkopolski. Interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i drastycznego zaniedbywania ich opieki. Współpracuje z organami ścigania, występuje przed sądem w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

Zajmuje się adopcjami – poznaje podopiecznych, oswaja, socjalizuje, a potem kiedy są już w pełni gotowe szuka im nowych, odpowiedzialnych domów, których warunki wnikliwie weryfikuje.

Współpracuje ze schroniskiem komunalnym w Poznaniu i przytuliskiem w Dopiewie. Pomaga przebywającym w nich chorym zwierzętom, których leczenie wykracza poza diagnostyczne i finansowe możliwości tych schronisk. W takich przypadkach przejmuje opiekę nad nimi. Jest to możliwe dzięki zorganizowanej przez Fundację sieci domów tymczasowych, współpracy z klinikami dla zwierząt, behawiorystami i szkoleniowcami oraz hotelami dla zwierząt, oraz przychylności władz ww. schronisk.

Nie pobieramy opłat – jeśli adoptujesz od nas psa lub kota nie musisz ponosić opłat za adopcję. Wsparcie finansowe fundcji jest dobrowolne. W wyprawkę jednak każdy nowy opiekun zaopatrza się indywidualnie. Często zwierzak od nas trafia do domu z jakąś swoją zabawką/kocykiem, na którym ma swoje zapachy. Zależy nam, aby zminimalizować stres podczas przeprowadzki.

Wszyscy członkowie Fundacji i wolontariusze pracują na jej rzecz nieodpłatnie. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest wspomagana żadnymi dotacjami ze strony państwa. Środki finansowe pochodzą wyłącznie z darowizn osób prywatnych i firm.

Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt z naszymi pracownikami:

O tym jak zaadoptować psa z fundacji, przeczytasz - tutaj

Zachęcamy do przygarnięcia jednego z bezdomnych psów z naszej gminy.

pies