W bardzo wczesny ranek przy stawie zbierają się wędkarze Kola nr 6 w Dopiewie. Jest dzień 11. 08.br. organizują się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Dopiewo.

Są to dla braci wędkarzy prestiżowe zawody, bo mogą się spotkać z przedstawicielami władzy samorządowej i zadać bezpośrednio kilka pytań oraz otrzymać zaraz odpowiedz.

W zawodach uczestniczyło 36 wędkarzy. Po rozlosowaniu stanowisk o godz. 7.00 r rozpoczęło się wędkowanie.

Ryby „brały” średnio dobrze. Do godziny 11.00 niektórzy złowili około 5kg ryb, a niektórzy łowili od 2 do 0,5 kg . Złowione ryby zaraz po zważeniu zostały z powrotem wpuszczone do wody.

Zawodom przewodniczył prezes Koła Ryszard Białas, który wręczył wraz z przedstawicielem władz samorządowych najlepszym kolegom puchary i nagrody.

Najlepsi seniorzy:

  • Szymanowski Romuald
  • Mórawski Andrzej
  • Miłkowski Mateusz

Najlepsi wśród juniorów:

  • Bogócki Karol
  • Chudziński Mateusz
  • Lechna Adam

Osobna nagroda została wręczona za największą rybę a otrzymał ją Szymanowski Romuald. Amur ważył 1870 gram.

Prezes Ryszard Białas przedstawił bieżące sprawy Koła, podziękował Wójtowi za piękny duży baner, który będzie reprezentował naszą gminę na tegorocznych zawodach wędkarskich międzygminnych i okręgowych.

Na pytania zadane przez brać wędkarską dotyczące jeziora Niepruszewskiego , plaży, wodowania łodzi wędkarskich odpowiedział dyrektor GOSIR –u Marcin Napierała.

Kolega Kubaś Andrzej rozpoczął piękny zwyczaj oddawania nagród rzeczowych na rzecz młodocianych wędkarzy.  Na tych zawodach oddało swoje nagrody rzeczowe 3 kolegów seniorów.

Po wręczeniu wszystkich nagród i pucharów oraz pamiątkowym zdjęciu zakończono zawody o Puchar Wójta Gminy Dopiewo.  

Bogdan Kowalak
Kronikarz Koła nr 6