Jest nam miło poinformować, że dodatkowe kursy autobusu linii 729 (jeden w porze porannego szczytu i dwa w czasie popołudniowego szczytu) zostaną uruchomione z dniem 21 października.

Szczegółowy rozkład jazdy zostanie opublikowany w terminie do 16 października. Wprowadzenie tego rozwiązania z pewnością pomoże mieszkańcom Gminy Dopiewo w codziennych dojazdach do i z Poznania.

Wprowadzenie tych zmian było możliwe dzięki zaangażowaniu dodatkowych środków gminnych (około 200 tys. PLN rocznie) oraz determinacji ZTM Poznań (organizator transportu na terenie naszej Gminy) i PUK Komorniki (przewoźnik obsługujący linie 729) w zorganizowaniu dodatkowego autobusu i kierowcy.

Na terenie Gminy Dopiewo transport publiczny realizowany jest przez Zarząd Transportu Miejskiego, który obsługują przewoźnicy: PUK Komorniki, z liniami 703 Konarzewo - Poznań, 716 Gołuski - Poznań, 729 Dopiewo - Poznań oraz MPK Poznań na linii 727 Dąbrówka - Poznań. 

Komunikacje nocną w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedziele zapewniają dwa kursy linii 729 na trasie Dopiewo - Ławica, skomunikowane z autobusem 242 na Rondo Kaponiera.

Aktualne rozkłady jazdy transportu publicznego w Gminie Dopiewo, znajdą Państwo - tutaj 

PP

Data wydarzenia: 
2019-10-21 (Całodzienne)
Autobus linii 729