W minioną sobotę 5 października 2019 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Więckowicach odbyło się po raz kolejny „Święto Pieczonej Pyry”.

Impreza została zorganizowana dzięki zaangażowaniu Pani Anny Kwaśnik i sołectwa Więckowice oraz Radzie Rodziców, a także nauczycielom i pracownikom Zespołu.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i niespodziewanego deszczu, zabawa odbyła się na sali gimnastycznej. Na festyn rodzinny przybył również przedstawiciel samorządu w Dopiewie, Paweł Przepóra Zastępca Wójta Gminy Dopiewo.

Nie zabrakło sportowych konkurencji i wyzwań. Największą popularnością cieszyły się konkurencje takie, jak rzut kaloszem, slalom z pyrą czy struganie najdłuższej obierki.

Dla mniej aktywnych zaproponowano zajęcia artystyczne, stemplowanie pyrą oraz malowanie farbami. Największą jednak atrakcją okazał się dmuchaniec dla najmłodszych dzieci. Zabawa na nim nie miała końca.

Po wyczerpujących zabawach sportowych każdy uczestnik mógł skosztować wielu różnych pyszności przygotowanych specjalnie na tą okazję. Tradycyjnie była pyra z gzikiem, ale też smaczna zupa dyniowa oraz niesamowite słodkości i wypieki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie w przygotowanie tego święta.

 

Adrianna Wojciechowska
Dyrektor ZSP w Więckowicach

Więcej zdjęć - tutaj