W ostatnią sobotę października 26.10. 2019 r. odbędzie się IV Cross Duathlon Żarnowiec. – Wydarzenie to ma na celu zrzeszenie pasjonatów biegania i jazdy rowerem, promocję aktywnego stylu życia, a także zaprezentowanie atrakcyjności i różnorodności terenów w naszej gminie – mówi Marcin Napierała, dyrektor GOSiR Dopiewo, które organizuje imprezę.

– Jestem przekonany, że trasa zapewni wszystkim uczestnikom wiele emocji. Nie zabraknie stromych podbiegów i zbiegów, piaszczystych zjazdów i podjazdów, jazdy rowerem po leśnych duktach i polnych ścieżkach – dodaje.

Zawodnicy na początek przebiegną 3 km, następnie czeka ich 12-kilometrowa jazda rowerem, a wszystko kończyć będzie 4,5-kilometrowy bieg. Wcześniejsze edycje Cross Duathlon Żarnowiec pokazały, że impreza ma już zasięg ogólnopolski.

W ubiegłorocznych zawodach wystartowało blisko 200 uczestników. Tegoroczny limit startujących ustalony został na 250 osób.

Warto się więc pospieszyć z potwierdzeniem udziału w imprezie – zdradza Marcin Napierała.

Zapisy na stronie www.duathlonzarnowiec.pl. Zostaną one zakończone na trzy dni przez zawodami lub po osiągnięciu założonego limitu.

Data wydarzenia: 
2019-10-26 12:00