W sobotę grupa turystów rowerowych uczestniczyła w Rajdzie rowerowym z przejażdżką Mosińską Koleją Drezynową zorganizowanym przez Fundację Pro Bike & Dance.

Przejażdżka drezynami z napędem ręcznym i nożnym z Mosiny-Pożegowa najpierw w kierunku Puszczykowa, a następnie na Osową Górę i z powrotem trwała 1,5 godz.

Rowerzyści podziwiali także romantyczny zameczek wzniesiony w latach 1824-25 przez Tytusa Działyńskiego (właściciela dóbr konarzewskich) na wyspie Zamkowej na jeziorem Góreckim i ofiarowany w prezencie ślubnym siostrze Klaudynie Potockiej.

Trasa  wycieczki prowadziła głównie duktami leśnymi po Wielkopolskim Parku Narodowym pomiędzy 4 jeziorami: Góreckim, Kociołkiem, Jarosławskim i Budzyńskim.

Turyści rowerowi przejechali 40 km, a towarzyszyły im widoki złotej polskiej jesieni. 10 rowerzystów, którzy w latach 2017-2018 mieli najlepszą frekwencję na 4 rajdach rowerowych zorganizowanych przez Fundację Pro Bike & Dance, otrzymało koszulki rowerowe z herbem Gminy Dopiewo – dla pań w kolorze cappuccino, dla panów w kolorze espresso.

Koszulki zostały w znacznym stopniu sfinansowane ze środków Gminy Dopiewo. Pozostali uczestnicy otrzymali koszulki bawełniane przekazane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Dla wszystkich były długopisy, pocztówki i informator turystyczny przekazane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy Mosina.

Zapraszamy na kolejne rajdy rowerowe w przyszłym sezonie.