12 października 2019 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Brzechwy w Dopiewie razem z wieloma dorosłymi wolontariuszami, w aurze przepięknego słońca zorganizowali grę terenową zatytułowaną: „Znajdź Sokoła”.

Zabawa została skierowana do młodszej części podopiecznych szkoły i przedszkola w Dopiewie. Na punktach rozsianych po całej miejscowości poszukiwali oni wraz z rodzicami pozostałości historii Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, działającego w latach 1909-1939. W ten sposób nie tylko zadbano o kondycję fizyczną uczestników, ale zachęcono ich również do wysiłku intelektualnego połączonego z zabawą. W trakcie odwiedzania poszczególnych miejsc zaznaczonych na mapie poznawali historię, wykonywali różnorodne zadania, zdobywali gosirki i wygrywali niespodzianki.

Podsumowaniem całej wyprawy było dotarcie na halę GOSIR, gdzie dowiedzieli się, że w Dopiewie nadal dbamy o idee Sokoła. Tam o poczęstunek dla małych odkrywców zadbało bardzo wiele osób. Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i firmom, dzięki których zaangażowaniu mogliśmy się wspólnie tak świetnie uczyć i bawić.