Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie zapraszają na XII Wielkopolski Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych Seniorów „Dopiewska Jesień Teatralna”, który odbędzie się 18 listopada na scenie sali widowiskowej w Konarzewie. 


Jesień to czas na teatralne zmagania i cudowne spotkania ze sztuką. „Dopiewska Jesień” ma na celu popularyzację dorobku amatorskich grup teatralnych, propagowanie sztuki teatralnej, inspirowanie i szukanie nowych form pracy z seniorami. W tym roku odbędzie się już XII edycja przeglądu dla seniorów z ośrodków zlokalizowanych w całym Województwie Wielkopolskim.

Z roku na rok zwiększa się liczba zespołów chcących wziąć udział w tym wydarzeniu. Na scenie w Konarzewie zaprezentują się grupy teatralne z Dopiewa, Lisówek, Poznania, Biedruska, Stęszewa, Przeźmierowa, Buku, Opalenicy, Grodziska Wlkp. Od 2018 roku przyznawana jest „Danuśka”- nagroda specjalna dla Osobowości Scenicznej, która zostaje przyznana jednemu uczestnikowi przeglądu za szczególne zdolności i wyróżniającą grę aktorską.

Przegląd objęli honorowym patronatem:

  • Adrian Napierała - Wójt Gminy Dopiewo,
  • Zbigniew Hoffman - Wojewoda Wielkopolski,
  • Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
  • Jan Grabkowski - Starosta Powiatu Poznańskiego.