Pragnę zaprosić Państwa na II edycję Festiwalu Pieśni o Polsce

Serce w plecaku, którego tematyką jest głównie pieśń patriotyczna. Całe wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Dopiewie.
Finałem festiwalu będzie koncert zespołów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych.
Wydarzenie będzie miało miejsce 08.11.2019 r. w sali gimnastycznej szkoły przy ulicy Łąkowej 2a w Dopiewie, o godzinie 17:30. Myślę, że warto uczestniczyć w tym wydarzeniu i ten sposób uczcić zbliżające się święto Odzyskania Niepodległości przez NASZ kraj.

W tym roku wraz wystąpią:

Jakub Tomalak - muzyk wszechstronny: dyrygent, kompozytor, aranżer, wokalista, animator kultury i producent muzyczny. W swoich działaniach artystycznych z powodzeniem poruszający się na styku muzyki klasycznej i rozrywkowej, realizujący produkcje chóralne i wokalno - instrumentalne.
W roli dyrygenta wielokrotnie prowadził koncerty symfoniczne z udziałem orkiestr zawodowych jak i amatorskich na terenie całego kraju. Współpracował z wybitnymi artystami polskiej estrady m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Januszem Stokłosą.


Jest kierownikiem muzycznym cyklicznych wydarzeń artystycznych takich jak: Festiwal Abba Pater, Kaliskie Wieczory Uwielbienia (od 2018 Spotkanie z Ojcem) czy koncerty patriotyczne Pieśni o Polsce skupiające co roku tysiące Kaliszan.
Od roku 2016 jest współpracownikiem fundacji Abba Pater w Kaliszu.

Jest liderem i założycielem zespołu praiseworship Abba Pater Music, jego wokalistą i gitarzystą oraz autorem piosenek. Od roku 2018 kieruje sekcją dziecięcą tego zespołu o nazwie Abba Pater Kids.
Niezwykle ważnym nurtem w jego działalności jest praca w charakterze instruktora warsztatów szkoleniowych dla chórów, zespołów wok-instr. na terenie całego kraju oraz poza jego granicami (Niemcy, Wielka Brytania) Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczo-Artystycznego w Kaliszu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Założyciel i dyrygent chóru Musica Nova Calisiensis oraz w latach 2006-2016 wykładowca akademicki i dyrygent kilku chórów akademickich: Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Chóru Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dwukrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Studio Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS to szkoła śpiewu i muzyki prowadzona przez certyfikowanego trenera wokalnego Dorotę Wróblewską. Happy Singers istnieje w Kaliszu od 2014 r. i kształci adeptów sztuki wokalnej na zajęciach indywidualnych, grupowych oraz warsztatowych a także podczas kolejnych edycji autorskiej, letniej szkoły muzyki Happy Summer Music School. Działalność szkoły obejmuje także naukę gry na fortepianie, zajęcia teoretyczne oraz umuzykalniające dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz projektowanie i realizowanie koncertów muzycznych z udziałem jej uczniów oraz profesjonalnych muzyków. Misją Studia Happy Singers jest edukacja, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości muzycznej a także wspieranie i ukierunkowanie w muzycznym rozwoju.

Dorota Wróblewska- wokalistka, pianistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej / Voice and More, właścicielka Studia Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS w Kaliszu. Studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2008 r. jest członkiem kwartetu wokalnego The Sunday Singers, związana m. in. z Filharmonią Kaliską i Filharmonią Częstochowską, Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu. Od 2013 r. jako solistka śpiewa i gra w solowych projektach muzycznych oscylujących wokół jazzowej muzyki.

Zespół Effascinato złożony jest z uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie. Zespół działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury od roku 2009 pod kieruniem instruktora Łukasza Naczke. Młodzi muzycy wykonują muzykę instrumentalną z okresu średniowiecza i renesansu na fletach podłużnych, oraz wokalno instrumentalną głównie psalmy Polskich kompozytorów i hiszpańskie pieśni.

Zespół jest laureatem wielu nagród na największym festiwalu muzyki dawnej w Polsce Schola Cantorum, zdobywając między innym jako jedyny zespół w historii festiwalu nagrodę GRAND PRIX dwa razy z rzędu. Podczas swojej działalności brał udział w nagraniach realizowanych przez TVP, TVN i telewizję POLSAT. Podczas 10 lat działalności wykonał ponad wiele koncertów w całym kraju oraz zagranicą m.in. we Włoszech, Austrii, Francji i Czechach. Obecnie uczniowie wraz z instruktorem zostali zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Pilotażowego Projektu GRAJMY W SZKOLE pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji, oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie

Adrian Miniarski - zawodowy muzyk, kompozytor, nauczyciel. Od 10 lat pracuje w zawodzie nauczyciela gry na gitarze i ukulele, wcześniej w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu, do której sam uczęszczał przez 12 lat swojego życia, a aktualnie w swojej prywatnej szkole Naucz się grać.
Nauczanie gry na instrumentach stało się jego pasją już od samego początku kariery pedagogicznej, dlatego też powstał jego autorski kanał na YouTube Naucz się grać, a także sklep Online, w którym oferuje wysokiej jakości kursy nauki oraz sprawdzone przez Adriana, wyselekcjonowane instrumenty.

Zespół muzyczny Szkoły Podstawowej w Dopiewie - jest to zespół złożony z uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dopiewie, a także biorących udział w zajęciach muzycznych pod kierownictwem tamtejszego nauczyciela Edukacji Muzycznej - Marcina Mańki.


Rzeczą charakterystyczną dla muzykantów z Dopiewa jest gra na dużej ilości instrumentów o charakterze szkolnym, ale nie tylko. I tu znajdziemy m.in. drobne instrumenty, takie jak - dzwonki, trójkąty, djamby, bongosy, marakasy, flety; jak i większe - perkusyjne, strunowe (gitary, ukulele), klawiszowe. Akompaniamentom instrumentalnym towarzyszy grupa wokalistów i wokalistek złożonych również z uczniów szkoły. Bardzo ważne dla zespołu i jego dyrygenta jest stworzenie ciekawych, oryginalnych aranżacji utworów, piosenek, pieśni, za które się przysłowiowo zabierają. Grupa zazwyczaj wykonuje utwory tematyczne jak np. tematyka patriotyczna, przez co występują na licznych uroczystościach Gminy Dopiewo.

Mażoretki Gminy Dopiewo - zespół występujący na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentujący choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki zazwyczaj orkiestry dętej z Dopiewa, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe (tzw. batony). Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale za pomocą wykonywanych gestów sygnalizują zbliżający się zakręt, zakończenie utworu, zmianę rytmu. Występy grupy Mażoretek z Gminy Dopiewo, są dużą atrakcją dla wielu uroczystości, także poza jej granicami, dziewczyny bowiem koncertują w wielu miejscach naszego kraju, a także poza nim. Opiekunem zespołu jest Pani Joanna Czaplicka, która od lat swym profesjonalnym podejściem i dbałością o każdy detal utrzymuje wysoki poziom całej grupy, dzięki czemu ta uchodzi za jedną z wizytówek artystycznych Gminy Dopiewo.

Marcin Mańka