Tradycyjny „Koncert Gwiazdkowy Gminy Dopiewo” w tym roku miał wyjątkowy charakter, bo połączony był z „Galą Sportu z okazji 20-lecia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Dopiewie”. Jego uczestnicy, oprócz muzycznej uczty, mogli przekrojowo poznać świat gminnego sportu. Hala GOSiR-u wypełniła się 7 grudnia 2019 r. publicznością po brzegi - miłośnikami muzyki, sportu i Świąt Bożego Narodzenia.

Pół godziny przed oficjalnym otwarciem na scenie pojawiło się trio dęte „Golden Colective”, które umilało czas tym, którzy przyszli wcześniej. Później zadbali o oprawę muzyczną gali  - wprowadzając na scenę i odprowadzając z niej dźwiękami przemawiających i wyróżnionych.

Wstępem do ceremonii był pokaz „Logo Show Mimezeis  Art”. Dwoje artystów, kręcąc świetlnymi parami połączonych pałeczek, niczym nunczako, wyczarowywało przed oczami  widzów abstrakcyjne wielobarwne obrazy,  które zmieniały się w logo GOSIR-u, jego maskotkę i herb Gminy Dopiewo. Po pokazie na ekranie wyświetlony został teledysk podsumowujący szerokie spectrum działalności GOSiR Dopiewo. O 20-letnim dorobku jubilata opowiedziiał  zebranym dyrektor - Marcin Napierała, a o specyfice rozwojowej Gminy Dopiewo Wójt - Adrian Napierała.

Podziękowania z rąk Wójta Dopiewa i Przewodniczącego Rady Gminy - Leszka Nowaczyka otrzymali wszyscy pracownicy dopiewskiego GOSiR-u. Dyrektor odebrał  ponadto okolicznościową rzeźbę, wykonaną specjalnie na tę okoliczność. Dwukrotnie żeńsko - męskie „Duo Stilla” pokazało na scenie gibkość gimnastyczną, elastyczność przekraczającą granice wyobraźni i wrażliwość artystyczną, dzieląc bloki wyróżnień. Statuetki otrzmały kluby i organizacje sportowe, zajmujące się sportem w Gminie Dopiewo, wolontariusze, parnerzy, sponsorzy i patroni. Po części sportowej przyszedł czas na muzykę, ale i tutaj było co nieco sportu. Na scenie pojawił się Mateusz Ziółko z zespołem, Wokaliście udało się porwać publiczność - przede wszystkim przebojowością wykonań  znanych przebojów, ale i bezpośredniością. Wykonał kilka własnych piosenek oraz sporo coverów, wśród których prym wiodły przeboje Queen. To było ponad półtora godziny gry okraszonej dowcipem. Artysta ldwukrotnie bisował. Podczas koncertu nie zabrakło akcentu sportowego w postaci „We are the Champions”.Świąteczną kropką nad i był  polski everygreen - „Jest taki dzień” z repertuaru Skaldów.  Na widowni zasiedli uczestnicy konkursu „Bądź GIT z PIT!”, reprezentanci klibów, stowarzyszeń, fundacji i organizacji związanych ze sportem. Swoją obecnością wydarzenie zaszczyciły parlamentarzystki - Senator Jadwiga Rotnicka i poseł Katarzyna Kretkowska. Byli  wójtowie i burmistrzowie sąsiednich Gmin, samorządowcy  z Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz Gminy Dopiewo.

AM, fot. Urząd Gminy Dopiewo / B. Spychała, I. Kostyk, M. Wolna, M. Juskowiak i A. Mendrala