Samorządową Paczkę” z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzymały w tym roku trzy rodziny i czterech seniorów z terenu Gminy Dopiewo. To oddolna inicjatywa pracowników Urzędu Gminy Dopiewo, którzy postanowili wesprzeć kogoś z sąsiedztwa - lokalnie. Najpierw chcieli skorzystać z listy ogólnopolskiej akcji pomocowej, ale okazało się, że nie ma na niej nikogo z okolicy. Zwrócili się więc do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie, który wskazał rodziny, którym można by pomóc.

Urzędnikom udało się zebrać do puszki 1520 zł. Oprócz tego rzeczy potrzebne adresatom, które kupili lub przynieśli z domów, mając na względzie informacje z dopiewskiego OPS-u. Zebrane pieniądze przeznaczono głównie na artykuły spożywcze i higieniczne oraz środki czystości. Do akcji chętnie włączyli się pracownicy jednostek samorządowych i radni. Współpracujący z urzędem informatyk złożył nawet komputer, a sąsiadująca z urzędem restauracja przekazała kupony na pizzę. Spakowane paczki zostały zawiezione pod właściwe adresy.

To pierwsze Święta w Urzędzie Gminy Dopiewo z „Samorządową Paczką”, ale biorąc pod uwagę zaangażowanie, pewnie nie ostatnie. 

AM

fot.UG.