W sobotę 14.12 i niedzielę 15.12 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie przeprowadziliśmy szachowe święto KS Korony Zakrzewo – sekcji szachowej - VII Gwiazdkowy Turniej Szachowy pod patronatem Wójta Gminy Dopiewo Adriana Napierały.

Staraliśmy się zorganizowaliśmy turniej, który miały promować #kreatywne, nowoczesne szachy, turniej wielowątkowy, z fajną gwiazdkową atmosferą, współprzeżywaniem i większym zaangażowaniem rodziców i zawodników.

Zdecydowaliśmy się na #wspieranie szczególnie osób, które nie mogą grać w szachy bo tak zadecydował los #odpowiedzialnoscspoleczna za bliźnich - współpraca ze Warsztatem Terapii Zajęciowej „PROMYK” z Konarzewa i wsparcie ich po turnieju darowizną.

  • #sztuka #kolekcjonerstwo– wystawa szachownic i szachów, w Szkole Podstawowej nr 2, z różnych zakątków globu, których właścicielami są członkowie KS Korona Zakrzewo projekt #szachynaswiecie od 2.12 do 20.12.
  • #kreatywność – zaprezentowanie projektu #kostkaszachowa z logami Korony i gminy Dopiewo
  • #nowoczesność – 1 szachownica w turnieju C i FIDE była elektroniczna i wszyscy zainteresowani mogli w niedzielę śledzić zmagania z pierwszego stołu na ekranie.
  • #zwiększaniekompetencji szachowych - w sobotę, grupie C V kategorię szachową wyrobiło 19 osób, a IV uzyskała 6 juniorów

W sumie w Naszych zawodach uczestniczyło 128 zawodniczek i zawodników. W sobotę przeprowadziliśmy zawody dla juniorów do lat 18. Brały w nich udział aż 74 osoby.

W turnieju A zwyciężyła mieszkanka gminy Dopiewo – Zofia Prawucka, zaś w klasyfikacji turnieju B Mateusz Soroczyński z Poznania. W turnieju C pierwsze miejsce zdobył Leśniewski Franciszek z Puszczykowa.

- Ważnym aspektem Naszych turniejów jest zaszczepianie miłości do szachów i promocja królewskiej gry wśród najmłodszych zawodników szkolących się w prowadzonych przez Nas grupach w Zakrzewie, Dąbrówce i Buku – podkreślił dyrektor turnieju Wojciech Olejarczyk.

- Celem działalności naszego klubu jest rozwój i popularyzacja kultury fizycznej, sportu, rekreacji i zdrowego trybu życia. W duchu poszanowania drugiej osoby, chcemy aby rodzice i dzieci wspólne przeżywali porażek i zwycięstw aby zgodnie z mottem Korony Zakrzewo – podkreślił instruktor Korony.

Po Naszych zmaganiach na miejscu gry odbył się Świąteczny Charytatywny Kiermasz „Przetwórni Dobra” – „Nadzieja dla Andrzeja”, Gala Koroniarza, koncert muzyki poważnej i wiele różnych atrakcji przygotowanych m.in. przez sekcję piłkarską i koszykarską Naszego Klubu.

W niedzielę został rozegrany turniej FIDE – zgłoszony do oceny rankingowej Światowej Federacji Szachowej. Pierwszy raz Skórzewo zagościło na światowej, szachowej mapie.

Po 9 rundach pełnych zwrotów akcji i niespodzianek zwycięzcą turnieju został mieszkaniec gminy Dopiewo, Mikołaj Nowak. Natomiast najlepszym Juniorem KS Korony Zakrzewo na rok 2019 został Kamil Chaczyński, a najlepszym Seniorem KS Korony Zakrzewo na rok 2019 został Michał Adamski.

Pragniemy z tego miejsca podziękować wszystkim wolontariuszom i zawodnikom za wkład w powstanie i sprawne przeprowadzenie naszych turniejów!

Zachęcamy do odwiedzenia stron serwisu turniejowego, aby zapoznać się z szczegółowymi wynikami:

Wojciech Olejarczyk - Dyrektor Turnieju
Stowarzyszenie Klub Sportowy Korona Zakrzewo

www.korona-zakrzewo.pl