Podsumowanie projektu „Matematyczny pokój rozrywki”

W szkole podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce w grudniu zakończyliśmy realizację projektu „Matematyczny Pokój Rozrywki” w ramach programu mPotęga. Przez trzy miesiące uczniowie klas 4-6 oraz 7-8 mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których grali w przeróżne gry edukacyjne, strategiczne, logiczne. Z klas 4-6 w każdych zajęciach brało udział ok. 50 uczniów, natomiast z klas 7-8 ok. 12.
Na zakończenie 3 grudnia 2019 r. odbył się Turniej Gier Logicznych dla uczniów klas 7-8, podczas którego osoby mogły przez 2 godziny rywalizować ze swoimi kolegami w rozwiązywaniu różnych gier logicznych. 20 grudnia 2019 r. odbył się  Rodzinny Turniej Gier logicznych i Planszowych dla uczniów klas 4-6 wraz z rodzicami. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przybyło ok. 20 rodzin. Gry planszowe cieszyły się dużym powodzeniem i zabawa wzbudzała sporo emocji. Odbyły się konkursy, w których mogły rywalizować między sobą rodziny. Cała impreza trwała przez 3 godziny przy słodkim poczęstunku.
Konkurencje na czas:

  • układanie kostki sześciennej z mniejszych drewnianych elementów
  • układanie tangramów, po trzy obrazki
  • rozwiązywanie sudoku
  • układanie obrazków - oś symetrii, odbicie lustrzane

W każdej konkurencji zostali wyłonieni zwycięzcy.
Na uroczystym apelu wszyscy uczniowie, którzy aktywnie przez 3 miesiące uczestniczyli w zajęciach otrzymali dyplomy wraz z upominkami w postaci układanek logicznych. Nagrodzono również uczniów, którzy z rodzinami rywalizowali miedzy sobą w wielu konkursach.

Organizatorzy:

Małgorzata Grzelak, Elżbieta Fietz, Agnieszka Małecka-Wąsik

https://mig200117.wixsite.com/matematyka/projekt-mpotega

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku                                    

Foto: Małgorzata Grzelak, Elżbieta Fietz