W sobotę 11 stycznia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dopiewie rozegrany został II Turniej w ramach dziewiętnastej edycji cyklu rozgrywek Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Akademię GKS Dopiewo reprezentowali zawodnicy rocznika 2009 i trzeba podkreślić że chłopcy spisali się znakomicie przegrywając w finale po rzutach karnych 3:2 (w meczu 1:1 po bramce J.Jaworskiego) z drużyną Canarinhos Skórzewo B.

Oto jak wyglądała droga do finału. Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na 2 miejscu. Na początek wygraliśmy z drużyną Korony Zakrzewo B – 2:0 po bramkach J.Jaworskiego i N.Andrzejewskiego, następnie przegraliśmy 2:0 z drużyną FA Leszno, na koniec wygraliśmy 2:0 z drużyną Canarinhos Skórzewo B po bramkach F.Jurgi i J.Jaworskiego.

W półfinale wygraliśmy 2:0 po rzutach karnych (0:0 w meczu) z drużyną Canarinhos Skórzewo A. Dodatkowo zawodnik Akademii GKS Dopiewo – J.Markiewicz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Ostatni turniej całego cyklu odbędzie się 15 lutego 2020 roku.

Gratulacje dla zawodników i rodziców za niesamowity doping. 

Więcej informacji - tutaj

Paweł Jurga