Już po raz szósty odbył się w Konarzewie Orszak Trzech Króli, czyli uliczne jasełka organizowane przez konarzewską parafię w dniu Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia.

Orszaki maszerują przez polskie miasta i wsie od 12 lat. Ich inicjatorem i patronem jest Fundacja Orszak Trzech Króli, która wspomaga organizację orszaków w Polsce. Fundacja zapewnia propozycje scenariuszy, sztandary, korony, śpiewniki, naklejki – słowem wszystko, o co trudno jest zadbać w małych wspólnotach.

Orszak Trzech Króli w Konarzewie maszerował z gromkim śpiewem kolęd na ustach na trasie kościół – szkoła – kościół zaraz po zakończeniu Mszy św. o 12.00. Poseł rzymskiego cesarza (w tej roli od początku R. Grębowicz) ogłosił spis ludności, a następnie wszyscy udaliśmy się za gwiazdą w poszukiwaniu Dzieciątka.

Poza trzema Królami (niezmiennie: A. Rasztorf, M. Pawlik i P. Hausa) był też czwarty: Herod (w tym roku M. Baranowski). Obok przemiłych aniołów wokół orszaku krążył też diabeł… Słowem było wiele dobrej i Bożej zabawy.

Na koniec, pokrzepieni przez anielskie zastępu słodyczami, pokłoniliśmy się Świętej Rodzinie (w tym roku byli to M. Sz. L. Trybusiowie) przy betlejemskiej szopie stojącej jak zawsze obok naszego kościoła. Bezpiecznego przejścia Orszaku strzegły parafialne służby porządkowe oraz druhowie OSP Dopiewo (serdecznie dziękujemy!).

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Dopiewo do udziału w kolejnym Orszaku Trzech Króli w Konarzewie, już 6 stycznia 2021.

Tekst i foto. Ks. Krzysztof Różański
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina i św. Piotra w Okowach