Zapraszamy osoby pełnoletnie na bezpłatne warsztaty. Spotkania odbędą się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14. Zapisy pod numerami telefonów 61 846 38 52/54.

 

1. „Autoprezentacja – znajdź w sobie mocne strony”

Termin: 20 – 22.01.2020r., godz. 9.00 – 13.00

Cel

Zbudowanie wizerunku zawodowego, praktyczne przećwiczenie swojej autoprezentacji, podkreślenie roli pierwszego wrażenia w poszukiwaniu pracy.

Do kogo są skierowane

Jeśli właśnie rozpoczynasz poszukiwanie pracy lub jesteś zapraszany/a na rozmowy z pracodawcą, ale nie zauważasz pozytywnych efektów swoich działań i potrzebujesz wsparcia w tym zakresie – te zajęcia są właśnie dla ciebie.

Co zyskają uczestnicy

Udział w warsztatach pozwoli Ci na przemyślenie i przećwiczenie Twojej autoprezentacji, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany/a do rozmów kwalifikacyjnych. Poznasz takie zagadnienia jak: znaczenie autoprezentacji w sytuacjach codziennych i podczas rozmów z pracodawcą oraz zwiększysz świadomość swoich mocnych i słabych stron. Podczas warsztatów będziesz mieć również okazję wziąć udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej oraz w ćwiczeniu autoprezentacji z wykorzystaniem kamery video.

 

2. „Warsztaty umiejętności asertywnych”

Termin: 19 - 21.02.2020r., godz. 9.00 – 13.30

Cel

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym jest asertywność, to warsztaty będą dla Ciebie dobrą do tego okazją. Nauczysz się w otwarty sposób wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania wobec innych tak, by chronić swoją prywatność i przeciwstawiać się naciskom otoczenia.

Do kogo są skierowane

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak rozwijać umiejętność nawiązywania i utrzymywania dobrych kontaktów z innymi ludźmi, udział w warsztatach będzie dobrą decyzją. Jeśli zrozumiesz zasady asertywności, to łatwiej będzie Tobie również chronić siebie w sytuacjach oceny, odmowy czy konfliktu interesów zarówno w relacjach zawodowych, jak i w prywatnych.

Co zyskają uczestnicy

Poznasz zachowania asertywne, które pomogą tworzyć Tobie zdrowe (partnerskie) relacje
z innymi ludźmi. Dowiesz się jak zyskać skuteczność w realizacji zamierzeń i celów. Wiedza teoretyczna i praktyczne ćwiczenia pozwolą Tobie wzmocnić wiarę we własne możliwości, dzięki czemu zbudujesz postawę akceptacji siebie i szacunku do innych. Warsztaty wskażą Tobie, jak nabyć umiejętności wyrażania pozytywnych emocji, czy wypowiadania swojego zdania. Wypracowanie asertywnej postawy pomoże także chronić siebie w sytuacjach konfliktowych, szczególnie przed agresją słowną czy manipulacją.

 

3. „Jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej”

Termin: 2-3.03.2020r., godz. 09.00 – 13.30

Cel

Podczas rozmów z kandydatami rekruterzy stosują narzędzia, które dla jednych mogą być wyzwaniem, a u innych wzbudzają głównie niepokój. Aby go zminimalizować warto zwiększyć wiedzę w tym zakresie – pozwoli to na lepszą autoprezentację i uniknięcie najczęściej popełnianych błędów w trakcie spotkań z pracodawcą.

Do kogo są skierowane

Jeśli już teraz szukasz pracy lub w najbliższej przyszłości staniesz przed takim wyzwaniem,
a zależy Ci na zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony, przyjdź na zajęcia, które ułatwią Ci to trudne zadanie.

Co zyskają uczestnicy

Dowiesz się jak najlepiej zaprezentować się pracodawcy, poznasz metody radzenia sobie z trudnymi pytaniami rekruterów oraz sposób w jaki warto zachować się po przeprowadzonej rozmowie w sprawie pracy aby pozostawić po sobie korzystne wrażenie.

 

2. „Zobacz jak rekrutują pracodawcy - odkryj Assessment Center”

Termin: 04.03.2020r., godz. 09.00 – 13.00

Cel

Assessment Center brzmi jak tajemnicze zaklęcie? Spotkanie pozwoli odszyfrować, co oznacza ten termin i pokazać w praktyce, co się za nim kryje.

Do kogo są skierowane

Jeśli chcesz świadomie przygotować się do sesji Assessment Center, aby jak najlepiej zaprezentować swoje kompetencje i uzyskać zatrudnienie – te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Co zyskają uczestnicy

Podczas warsztatów poznasz typy zadań stosowanych w ramach Assessment Center próbując swoich sił w niektórych z nich. Poszerzysz wiedzę na temat ról pełnionych w zespołach pracowniczych oraz zaznajomisz się z kryteriami, jakimi kierują się rekruterzy podczas oceny kandydatów.

ul. Szyperska 14
61-754 Poznań

www.wuppoznan.praca.gov.pl
ciipkz@wup.poznan.pl

 

Senior