Gmina Dopiewo, po raz siódmy przyznała stypendia młodym sportowcom zamieszkałym na terenie Gminy.

Uroczyste wręczenie, odbyło się 24 lutego br. podczas XVIII sesji Rady Gminy o godz. 15.00 w Domu Strażaka OSP w Dopiewie.

W tym roku Kapituła Stypendium Sportowego przyznała 21 wyróżnień.

  • 6 sportowców miało powołania do kadr narodowych
  • 8 sportowców miało powołania do kadr wojewódzkich
  • pozostali to medaliści MP w swoich kategoriach wiekowych
  • stałe zameldowanie na terenie Gminy Dopiewo.

Do tej pory Gmina Dopiewo przeznaczała łącznie na wypłaty dla stypendystów 30 tys. zł od roku 2020 stawka wzrosła do 50 tys. zł. Młodzi sportowcy otrzymają indywidualnie w zależności od wyników i osiągnięć od 2 do 4 tyś rocznie.

Nagrody pieniężne przyznawane przez Kapitułę Stypendium Sportowego Gminy Dopiewo, wypłacane będą przez dziesięć najbliższych miesięcy.

Wyróżnienia dopiewskiej młodzieży wręczyli Wójt Gminy Dopiewo, Adrian Napierała oraz Przewodniczący Rady Gminy Leszek Nowaczyk.

Najwięcej stypendystów reprezentuje dyscyplinę sportu: piłka ręczna – jedenaście  osób. Trzech przedstawicieli reprezentuje taekwondo olimpijskie i trzech - piłkę nożną. Wśród wyróżnionych mamy ponadto: jedną żeglarkę, jedną koszykarkę, jednego wioślarza i jednego karatekę.

Stypendia sportowe dla młodych sportowców za wysokie wyniki otrzymali:

  • Maciej Kasprzyk - Klub Sportowy POSNANIA Poznań Wioślarstwo
  • Joanna Kiełczewska - Jacht Klub Wielkopolski Żeglarstwo
  • Zofia Fornalik - UKS Lider Swarzędz Koszykówka
  • Milena Kaczmarek - Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe Piłka ręczna
  • Karol Fietz - KKS Lech Poznań Piłka nożna
  • Oliwier Muzsik - Organizacja Środowiskowa AZS Poznań Teakwondo Olimpijskie
  • Aleksandra Piątkowska - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Martyna Kobylarz - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Gabriela Kowalewska - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Aurelia Kłosowicz - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Olga Lisiecka - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Alicja Korcz - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Natalia Gogulska - Bukowsko - Dopiewski KPR Piłka ręczna
  • Dominka Hoffmann - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Piłka ręczna
  • Julia Głowacka - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Piłka ręczna
  • Patrycja Pawlak - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku Piłka ręczna
  • Bartosz Komsta - EMPI Klub Karate Gminy Dopiewo Karate
  • Jan Gąsiorowski - Organizacja Środowiskowa AZS Poznań Teakwondo Olimpijskie
  • Zofia Kubiaczyk - Akademicki Związek Sportowy Teakwondo Olimpijskie
  • Jagoda Cyraniak - Stowarzyszenie Szkoła Futbolu w Luboniu Piłka nożna
  • Klaudia Wojtkowiak - Fundacja Lech Poznań Football Academy Piłka nożna

Fotorelacja - TUTAJ

Beata Spychała
Fot. A.Mendrala